“Benim önsezime göre yüzde 99 şampiyonuz”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
MKE Ankaragücü Kulübü Lideri Faruk Koca, Spor Toto 1. Lig’de liderliğe yükselen kadrosunun performansından duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, şampiyon olacaklarına inandığını söylemiş oldu.
Ligdeki son 6 maçını kazanarak liderliğe oturan sarı-lacivertlilerin lideri Faruk Koca, basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yaptı.
Adanaspor, Menemenspor ve Altınordu maçlarında beklenmedik puan kayıpları yaşadıklarını aktaran Koca, “Ancak şu anki pozisyonumuz yeterli. Benim önsezime nazaran yüzde 99 şampiyonuz. Gidişat bunu gösteriyor. Bütün istatistiklerde lig başkanıyız. Doğal futbol gösteri oyunu. Çok düzgün futbol oynadığımız söylenemez lakin makûs de oynamıyoruz.” diye konuştu.
Takım maliyeti açısından ligde 7. sırada bulunduklarını vurgulayan lider Koca, 55 milyon liraya kurulan bir gruba sahip olduklarını aktardı.
Muhteşem Lig’e borçsuz bir kulüp olarak çıkmayı hedeflediklerini anlatan Koca, “Bugün Lukasik’in mukavelesi karşılıklı anlaşılarak feshedildi. 380 bin avro alacağı vardı, 64 bin avrosunu sildi. Üstün Lige çıkarsak, bu ekip orada borçsuz gayret edecek. Transfer yasağına mevzu olacak borç olmayacak. Bizi en epeyce perişan eden, eski idarelerden kalma oyuncuların alacaklarından kaynaklı transfer yasağıydı. 33 milyon avro ödedik, 2 milyon avro kaldı.” tabirlerini kullandı.
Lider Koca, idaresi olarak kulübe önemli mali katkı sunduklarını anlatırken, “kimi vakit gece 03.00’te yataktan kalkıp, fikstüre bakıyorum. Sahiden gerilimli. Bu kulübün aylık 10 milyon lira ödemesi var. Bu paranın yüzde 75’ini idare olarak her ay biz ödüyoruz.” açıklamasında bulundu.
Faruk Koca, deplasmana giden yöneticilerin kadrolarının galibiyetlerine sevinmelerinin en doğal hakları olduğunu da vurgulayarak, “Deplasman grubu geldiğinde kazanıyorsa, coşkusunu yaşamalı. Benim sevinmeye hakkım var da onun yok mu? Bu anlayışın da Türkiye’de değişmesi lazım.” diyerek kelamlarını tamamladı.