Beşiktaş haberi: Miralem Pjanic’ten Juventus’a dönüşe yeşil ışık

Felaket

New member
Beşiktaş ‘ın Bosna Hersekli yıldızı Miralem Pjanic, İtalyan basınına değerli açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki tecrübesi, Juventus’a dönüş ihtimali hakkında açıklamalarda bulunan Pjanic, Barcelona’nın transfer gündeminde yer alan Alvaro Morata ve Matthijs de Ligt’e de tavsiyelerde bulundu.

İşte Miralem Pjanic’in Tuttosport’a verdiği özel röportajdan öne çıkanlar:

‘ Üstün Lig ‘i çok yeterli buldum’

– Beşiktaş macerası nasıl gidiyor?

“Öncelikle hoş bir tecrübe. İstanbul, kusursuz bir kent. Yeterli bir tempo ve fazlaca tutkulu ortamıyla ligi çok güzel buldum. İtalya’ya kıyasla taktiklere daha az ehemmiyet veriliyor lakin teknik oyuncular var. Grup olarak şu ana kadar hayli puan kaybettik. Yedinci sıradayız lakin süratle üstlere tırmanmayı umuyoruz. Bu ortada Muhteşem Kupa için Katar’dayız. Yarın Antalyaspor ile karşı karşıya geleceğiz ve bu kupayı kazanmak istiyoruz”

‘Juventus için önerebileceğim oyuncu Miralem Pjanic’

– Türkiye liginden Juventus’a önerebileceğin bir oyuncu var mı?

“Var, Miralem Pjanic… Latife bir yana birtakım düzgün yetenekler var fakat Juventus için oynamak kolay değil. Büyük sorumluluk gerektiriyor”

‘Juventus’a dönüş? Olursa, güzel…’

– Dönemin birinci yarısında Juventus, Pjanic’i yahut Pjanic, Juventus’u aradı mı sence?

“Bunu söylemek güç. Kulübü, taraftarları, teknik yöneticisi, grup arkadaşlarımı, lideri, yöneticileri hâlâ fazlaca seviyorum. Olağanüstü anılarım var ve umarım er ya da geç oğlumla bir arada stadyuma gelip bir maç izleyebilirim. Juventus’tan ayrılmak benim için pek zordu lakin bunu iki yıl evvel Barcelona üzere inanılmaz bir kulüp için yaptım. Gelecekte Torino’ya dönüş mü? Olursa, âlâ… Lakin her durumda da Juventus’a her vakit en güzelini dileyeceğim”

– Juventus’un bu dönem hâlâ bir şampiyonluk talihi olduğuna inanıyor musun?

“Juventus, birinci yarıda hakikaten epey puan kaybetti fakat futbolda durumlar fazlaca süratli değişiyor. Covid’in bu kadar tuhaf, olağandışı hale getirdiği bir dönemin sonunda ne olacağını asla bilemezsiniz. Allegri’nin de belirttiği üzere Juventus’un bunun ismine uğraş göstermesi, puanlar alması gerekiyor. Mart ayında şampiyonluk uğraşı verip veremeyecekleri anlaşılacak”

‘Mutlu olduğunuz bir yerden ayrılmadan evvel iki defa düşünün’

– Morata’nın ismi Barcelona ile anılıyor. Seninle benzeri bir yolu izleyebilir. Senden tavsiye isterse ne dersin?

“Şimdiye kadar muhteşem bir mesleği olan Morata’nın tavsiyeye muhtaçlığı yok. Real Madrid, Chelsea, Atletico Madrid ve Juventus üzere büyük kulüplerde oynadı. Morata’dan bağımsız olarak herkese verebileceğim tek tavsiye, öteki bir kulüp size daha fazlasını teklif etse dahi keyifli olduğunuz bir yerden ayrılmadan evvel iki kere düşünün. Fakat kimi vakit oyuncuların motivasyona, yeni gayretlere gereksinimi vardı. Morata, ne yapacağını fazlaca uygun bilecektir. Barcelona, kulübü epeyce yeterli tanıyan ve bir daha şahane işler yapabilecek Xavi üzere bir menajeri ekibin başına getirdi. Detayları bilmesem de Morata, Juventus’ta her vakit kendini memnun hissetti”