“Bu golü ligde de atmak isterim”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Galatasaray’ın TFF 1. Lig kadrolarından Tuzlaspor’u hazırlık maçında 4-3 yendiği maçta bir gol atan Ömer Bayram, Üstün Lig’de de birebirini yapmak istediğini söylemiş oldu.
Ömer, müsabakanın akabinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bu maçta attığım hoş golü ligde de atmak isterim lakin en kıymetlisi kadro halinde uygun oynamamız ve öz inancı yerine getirmek.” dedi.

Ligde vakit zaman alınan berbat sonuçlar niçiniyle taraftarların gösterdiği reaksiyonla ilgili soruyu yanıtlayan Ömer, “Burası Galatasaray, muvaffakiyete alışmış bir topluluk. Muvaffakiyetin en büyük niçinlerinden biri birliktir. Uygun günler, berbat günler oluyor, uzun bir maraton. Taraftarlarımız herkesi desteklerse inanıyorum ki bu ekip hoş şeyler yapar.” diye konuştu.
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim’in “Ömer hem kadro için hem Florya için epey önemlidir” tarafındaki açıklamasının hatırlatılması üzerine Ömer, şunları söylemiş oldu:
“Hocamıza bu hoş kelamları için teşekkür ettim. Hakkımda bu biçimde konuşması gurur verici. Sonuçta Galatasaray’ın başarısı için hizmet veriyoruz. Grubun başarısı kıymetli. Katkı verebiliyorsak ne memnun bize.”
Ekip olarak duran top tertipleri üzerinde durup durmadıkları tarafındaki soruya Ömer, “Bu toplar üzerinde çalışıyoruz. Birçok asistlerimi duran toplarda yaptım. Daima birlikte daha düzgününü yapmaya çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.
Kadronun gençleşmesine değinen Ömer, “Takımda yaş artık hiç bir şeyi tabir etmiyor. Genciyle, yaşlısıyla ekip için oynamak kıymetli. Herkes elinden geleni yapıyor. Yeni bir ekip olduk. Genç arkadaşlarımız da geldi. Alışma sürecini herkes atlatmak üzere. Herkes birbirine ısındı, aile ortamı hoş biçimde devam ediyor. Ligde seriye bağlarsak bizim için daha âlâ olacak” diye konuştu.
Ömer, A Ulusal Kadro’ya çağrılmamasından dolayı hayal kırıklığı yaşayıp yaşamadığı sorusuna “Hayal kırıklığı demek istemiyorum. Bu ulusal misyonumuz. Ben çağrılsaydım diğer arkadaş çağrılmayacaktı. En kıymetlisi hak eden gitsin ve daha da kıymetlisi ulusal grubumuz başarılı olsun.” cevabını verdi.