BVG, arabaların önündeki günlük trafik sıkışıklığına teslim oluyor

Beykozlu

New member
Ev
Berlin
Köpenick’te kaos: BVG, arabaların önündeki günlük trafik sıkışıklığına teslim oluyor

Bahnhofstrasse’de tramvay seferleri son zamanlarda tekrar tekrar kesintiye uğramak zorunda kaldı. Trafikte daha da büyük kesintiler yakındır.


Peter Neuman

Köpenick'te Bahnhofstrasse'de sıradan bir gün.  Otobüs ve tramvay trafiği de trafik sıkışıklığından dolayı yavaşlıyor.


Köpenick’te Bahnhofstrasse’de sıradan bir gün. Otobüs ve tramvay trafiği de trafik sıkışıklığından dolayı yavaşlıyor.Gerd Engelsman


Arabaya karşı tramvay 1:0. Köpenick’teki Bahnhofstrasse’deki trafik çok yoğunlaştığında, tramvayın kaybolması alışılmadık bir durum değildir. Geçtiğimiz günlerde, Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), trenlerin artık ilerleme kaydetmemesi nedeniyle 62, 63 ve 68 numaralı hatlardaki operasyonları birkaç kez durdurdu. Yolcu derneği İGEB kızgın. Trafik kaosunun arkasında ne var?


Dışarı çıkın ve trafik sıkışıklığının yanından geçin. Veya önceki rota göz önüne alındığında, genellikle ek zaman alan bir dolambaçlı yol olan farklı bir rotayı kullanın. Köpenicker Bahnhofstrasse’deki tramvay trafiğinin yeniden geçici olarak durdurulması gerektiğinde yolcuların çok fazla seçeneği yoktur.


Geçmişe doğru ilerleyin!  Berlin için yeni ulaşım politikası bu mu?

Geçmişe doğru ilerleyin! Berlin için yeni ulaşım politikası bu mu?

Ve bu son birkaç gündür tekrar tekrar oluyor. BVG kullanıcıları bunun Pazartesi, Salı ve ardından tekrar Perşembe günleri olduğunu bildiriyor: Köpenick S-Bahn istasyonu ile ilçe belediye binası arasında geçici olarak tramvay yoktu. Elektronik duyuru panolarında yolcular 164 numaralı otobüse yönlendirildi, ancak otobüs de trafiğe takıldı.


“Talihsiz ama ne yazık ki kaçınılmaz”Son zamanlarda Köpenick’te neden tekrarlanan sorunlar yaşanıyor? “Orada genel bir kesinti yok. Ancak orada, paralel Hämmerlingstraße’nin yol yapım çalışmaları nedeniyle kapalı olduğu durumumuz var, ”diye açıkladı BVG sözcüsü Markus Falkner Cuma günü. Köprü geçidi kullanılamaz.


Yeni rakamlar: Berlin'de 16 tramvay hattı yavaşladı

Yeni rakamlar: Berlin’de 16 tramvay hattı yavaşladı

Bu, Köpenicker Bahnhofstraße’de trafik sıkışıklığına yol açıyor ve bu da daha uzun gecikmelere yol açıyor – devlet şirketinin söylediği gibi, özellikle öğleden sonra trafiğin yoğun olduğu saatlerde. Falkner, “Hattın tamamında güvenilir saat akışını eski haline getirmek için bazı günlerde bazı trenleri bu bölgeden geçici olarak kaldırmamız gerekiyor. Bu talihsiz ama ne yazık ki kaçınılmaz” diyor.


“Ama park yerleri bunun için gitmeli”IGEB yolcu derneğinden Jens Wieseke, “Her gün öğle vakti, Bahnhofstrasse’de trafik çöküyor,” diye doğruladı. Dernek üyeleri sorunu analiz etti. Christian Linow, “Sitede acilen özel bir şeride ihtiyaç var” diyor. Wieseke, “Birleşik bir otobüs ve tramvay şeridi,” diye onayladı. “Ama park yerleri gitmek zorunda kalacak.” Bahnhofstrasse, park yerleri ile kaplıdır. Dalgalanma düşük olduğu için perakende sektörü pek fayda sağlamıyor.Ostkreuz’da “planlama hataları”: Yeni tramvay güzergahı şimdi daha da sonra

IGEB ayrıca bir yönlendirmenin düşünülmesini önermektedir. IGEB üyesi Linow, Puchanstraße’yi tartışmaya dahil etti. “Zaten kısayol olarak kullanılıyor. İnşaat çalışmaları sırasında Bahnhofstrasse, yerel ulaşım, bisikletçiler ve yayalar olmak üzere “çevre grubu”na özel olarak ayrılacaktı. Bu arada, Berlin Hareketlilik Yasası da böyle bir öncelik sağlıyor.


Köpenick’teki bölgesel tren istasyonu 2027’de hazır olmalıDeutsche Bahn’ın yakında üstesinden geleceği Köpenick’teki bölgesel tren istasyonu inşaatı, uzun bir süre boyunca tekrar tekrar aksamalara yol açacaktır. 2027 yılına kadar bu alandaki demiryolu tesisleri de yeniden tasarlanacak ve yeni köprüler inşa edilecek. Buna Hämmerlingstraße alt geçidi de dahildir. Bildirildiği üzere, S-Bahn ve diğer demiryolu trafiği, bir dahaki sefere 17-20 Mart akşamı arasında tekrar tekrar kesintiye uğramak zorunda. Karayolu trafiği de etkilenir. Deutsche Bahn Ocak ayında yaptığı duyuruya göre, Bahnhofstrasse’nin ilk kapanışları 21-25 Mart ve 28 Ağustos-30 Eylül 2023 tarihlerinde yapılacak. Yani toplam 39 gün. Hämmerlingstraße bu yıl 37 gün boyunca kesintiye uğrayacak.


Köpenick'teki yeni tren istasyonu: İşte böyle görünmeli

Köpenick’teki yeni tren istasyonu: İşte böyle görünmeli

Ancak İGEB’e göre toplu taşımanın yararına hareket etme konusunda bir irade eksikliği var. Jens Wieseke, “Ehrlichstrasse gibi,” dedi. 2021 sonbaharında, komşu caddedeki bir inşaat alanından kaçınmak isteyen kaçamak trafikten de etkilendi. Ve orada da tramvaylar o kadar uzun süre trafiğe takıldı ki BVG, Blockdammweg ile Schöneweide arasındaki 21 numaralı hattı birkaç günlüğüne durdurdu. Yolcular başka rotalara geçmek veya 1,3 kilometre yürümek zorunda kaldı.Bilet dükkânından öneriler:
 
Üst