Carla Hinrichs BH'de AB Parlamentosu'nda protesto düzenledi

Beykozlu

New member
Son neslin aktivistleri Brüksel'deki AB Parlamentosu'nda iklim değişikliğinin sonuçlarına ve siyasetin iddia edilen başarısızlığına dikkat çekmek için gösteri yaptı, bazıları çıplak göğüslüydü. Berlin konuşmacısı Carla Hinrichs de sutyeniyle oradaydı.

Last Generation'dan Lina Johnsen de şunları söyledi: “Burada AB Parlamentosu'nda siyasetin başarısızlığını ortaya koyuyoruz. Krizler tırmanıyor ve bu Meclis gerçeği tanıyamıyor. Artık canınız istemiyorsa 9 Haziran'da oy verin. Meclis'te protesto.”

Son Nesil, 9 Haziran'da yapılacak Avrupa seçimlerine bir başka siyasi dernek olarak katılıyor. Grup, neredeyse üç hafta öncesinden adaylık niyetini bir kez daha açıkça ortaya koydu: Amaç protestoyu parlamentoya taşımaktı. Bu seçim vaadi seçimden önce hayata geçirilecek. Hinrichs'in grubu Perşembe gününe kadar Brüksel'de kalıp seçim kampanyasını ilerletmeye devam etmek istiyor.

✋
Bu arada merceğin önündeki el bizim değil, protestoyu durdurmak isteyen güvenlik personelinindi. Hakkında konuşabilirsin @JohLina0322 ama durma: https://t.co/0AgYCIZp9l pic.twitter.com/7rucWoOl5U

— Son Nesil (@AufstandLastGen) 15 Mayıs 2024
Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.
 
Üst