“Çaykur Rizespor’un layık olduğu yer Muhteşem Lig”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Çaykur Rizespor, 2022-2023 döneminin birinci idmanını gerçekleştirdi.
Mehmet Cengiz Tesisleri’nde teknik yönetici Bülent Korkmaz idaresinde gerçekleştirilen idmana, yeni transferlerden Cihan Topaloğlu ve Hakan Yavuz da katıldı.
Korkmaz, idmandan evvel basın mensuplarına, amaçlarının transferde erken adımlar atmak olduğunu söylemiş oldu.
Geçen dönem yapılan yanlışları, yanılgıları yenidenlamamak ismine dönem başını planladıklarını belirten Korkmaz, şunları kaydetti:
“Geçen yıl yapılan yanlışlar, planlamalar, idman, taktik, transfer, alternatif oyuncular olsun, bunları yinelamamak ismine lig bitmeden 2 hafta evvel her şeyi planladık. Mevki ve oyuncusuna kadar her şey hazırdı lakin kongre sürecinden dolayı bu oluşamadı. Oyuncularla ve mevkilerle ilgili toplantımızı yeni idaremizle yaptık. Verdiğimiz rapor doğrultusunda bugünden itibaren teşebbüslerde bulunulacak. İnşallah en kısa vakit içerisinde transferler hallolacak.”
Korkmaz, çalışmaların 1 Temmuz’a kadar Rize’de olacağını aktararak, “Erzurum’a kampa gideceğiz. Umarım o bir haftalık süreçte transferler yetişir. bu biçimde her şey daha rahat ve daha yeterli olur. Her mevki için oyuncu verdik, yerli oyuncular üzerinde daha fazla duruyoruz. 5 yabancı oyuncumuz var. O niçinle yerli oyuncuya yöneldik.” diye konuştu.
Kulüp lideri İbrahim Turgut ile hoş bir görüşme yaptıklarına işaret eden Korkmaz, “Çaykur Rizespor’un layık olduğu yer Harika Lig. Bizim maksadımız da bu. yine çıkmak için hazırlıklarımızı, planlamalarımızı yaptık. İnşallah transferleri bir an evvel yetiştirecekler.” sözlerini kullandı.
 
Üst