Efes Selçuk Deve Güreşleri Şenliği’nde Altın Artemis heyecanı

Adanali

New member
Seyirci sayısıyla geçtiğimiz senelerda Guinness Rekorlar Kitabı’na giren, dünyanın önde gelen şenlikleri içinde yer alan, yabancı basının da ağır ilgiyle takip ettiği Efes Selçuk Deve Güreşleri Şenliği 41. sefer İzmir Selçuk’ta gerçekleşti.


Türkiye’nin tek milletlerarası deve güreşi şenliği olma özelliği taşıyan Efes Selçuk Deve Güreşleri Şenliği, Selçuk Efes Kültür ve Turizm Vakfı tertibiyle Efes Selçuk Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlendi.


Festival alanına birlikteindeki CHP Belediye Meclis Üyeleri, Lider Yardımcıları ve kurum amirleri ile birlikte büyük bir coşkuyla giren Efes Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel, alkışlar eşliğinde şenliğe katılanları selamladı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde tüm iştirakçiler 41. Memleketler arası Efes Selçuk Festivali’nin huzur ve sükûnet içerisinde geçmesi için Cazgır Halil Coşkun eşliğinde dua etti.


Güreşler öncesinde açılış konuşması yapan Lider Ceritoğlu Sengel, “Bu yıl 41. sini düzenlediğimiz Memleketler arası Efes Selçuk Deve Güreşleri Festivali’ne hepiniz güzel geldiniz. Keyifle, sıhhatle geçecek bir gün diliyorum” dedi.


Sengel, “Cumhuriyetimizin 100. Yılına gireceğimiz bu sene Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yakışır, tek ve ebedi başkanımıza yakışır biçimde çiçeklendiğimiz yarınlar olsun. Efes Selçuk Deve Güreşleri bölgenin en keyifli, en kalabalık, en dostça yapılan deve güreşleridir. O yüzden iş birliğimiz ile bir arada Efes Selçuk Kültür ve Turizm Vakfı’na ve buraya gelen herkese teşekkür ediyorum” diye devam etti.


41. Efes Selçuk Deve Güreşleri Festivali’nde Altın Artemis heyecanı da yaşandı. Güreş severlerin yakından tanıdığı pehlivan develer Altın Artemis için güreşti. Altın Artemis mükafatları deve sahiplerine protokol üyeleri tarafınca takdim edildi.


On binleri Pamucak Güreş Arenası’nda buluşturan şenlikte pehlivan develerin bir güreşi de geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden belediye işçisi güreş sever Mehmet Özler anısına gerçekleşti.


41. Memleketler arası Efes Selçuk Devecilik Şenliği iştirakçilerin davul zurna eşliğinde cümbüşüyle akşam saatlerine kadar devam etti.


Festivalde renkli imajlar oluştu.
 
Üst