Eroğlu-Altınordu işbirliğinde 10. dönem

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Altınordu’da 10. dönemini geçiren teknik yönetici Hüseyin Eroğlu, Türkiye’de teknik grup manasında Altınordu Kulübündeki üzere istikrarın olmadığını belirterek, bu avantajı düzgün kullanıp gelişen futbola ayak uydurduklarını söylemiş oldu.
Türkiye’de başarısız sonuçların akabinde teknik yönetici değişikliğine gitmeyi yeğleyen kulüplerin tersine Altınordu’da Hüseyin Eroğlu, 2012-2013’ten bu yana misyon yapıyor. İzmir temsilcisinde 10. dönemini geçiren Eroğlu, TFF 3. Lig’den 1. Lig’e taşıdığı ekibiyle geçen dönem play-off finalinde Altay’a yenilerek Muhteşem Lig’in kapısından döndü.
Bu dönem istediği sonuçları alamayan kırmızı-lacivertli takım, kalan haftalarda lige tutunma gayreti verecek.
“Türk futboluna biroldukça ismi kazandırdık”
Hüseyin Eroğlu, açıklamasında kulüp lideri Seyit Mehmet Özkan’la uzun müddettir birlikte çalıştıklarını söylemiş oldu.
Türkiye’de gibisi bir beraberliğin bulunmadığını kaydeden Eroğlu, şu biçimde konuştu:
“İstikrar, hem yetiştirici hem yarıştırıcı kimliğimizi sürdürmemiz epeyce değerli. Geçen sene play-off finali oynamamız, daha evvelki yıllar muvaffakiyetler elde etmemiz, sonuç manasında play-off’a giremedik fakat Türk futboluna biroldukça ismi kazandırdık. A Ulusal Kadro’ya ve milletlerarası düzeyde oynayan oyuncular kazandırdık. Bunlar fazlaca kıymetli, Altınordu’nun misyonuna uygun hareketler bunlar.”
Eroğlu, Türkiye’de teknik yöneticilik manasında istikrarın sağlanmadığı biroldukca kulübün bulunduğunu belirterek, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“İstikrar manasında Altınordu üzere olan hiç yok. Bu, bizim için avantaj natürel ki. İstikrar da bizim için kâfi olmuyor. Kendimizi geliştirmek, fazlaca çalışmak zorundayız. Futbol nitekim epey süratli bir biçimde gelişiyor, buna ayak uydurmak zorundayız ki başarılı olalım. Benim şahsi hedeflerim içinde natürel ki ferdi manada kendimi geliştirmek, en düzgününü yapmak. Yeni futbolun, bilhassa Avrupa’da oynanan futbolun kıymetini daha düzgün etüt edebilmek ve onu uygulamaya çalışmak.”

Oyun planları ayakta tutuyor
Oyun sistemlerinin ve planlarının yıllardır kendilerini ayakta tutup kuvvetlendirdiğini kaydeden Eroğlu, bu süreçte her dönem başında yeni bir grup kurmak zorunda kalmalarının kahırlarını yaşadığını lisana getirdi.
Spor Toto 1. Lig’de başka kadroların bütçelerinin çok yüksek olduğunu aktaran Eroğlu, kelamlarını şöyleki tamamladı:
“Biz yalnızca bu toprakların çocuklarıyla gayret ediyoruz. Takım kaliteleri epey kuvvetli kadrolara karşı üstünlük sağladığımız birfazlaca maç oldu. Oyun sistemimiz, planımız, hakikat çalışma, oyuncuları geliştirme, kadrosu geliştirmeyle bir arada gerçekleşiyor. Birinci amacımız, birinci fikrimiz bir an evvel son haftaları başarılı bir biçimde geçip bu ligde kalmak olağan ki.”
 
Üst