Eroğlu’nun Spor Toto Harika Lig’e yükseleceklerine inancı tam

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig’in birinci devresini 32 puanla ikinci sırada tamamlayan Yılport Samsunspor’da teknik yönetici Hüseyin Eroğlu, Spor Toto Üstün Lig’e yükseleceklerine inandıklarını belirtti.
Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Eroğlu, yedinci sırada aldığı ekibi birebir takımla ikinci sıraya taşıdığına işaret etti.
Gelişim, ekip mühendisliği ve sistem ismi verilen sistemin meyvelerini topladıklarını vurgulayan Eroğlu, biroldukca hamle tahlilinde tepeye çıktıklarını aktardı.
İlk yarıda fazlaca sayıda sakatlık ve kart cezası niçiniyle takım meşakkatleri yaşadıklarını lakin futbolcuların büyük özveriyle çaba ettiğini anlatan Eroğlu, “Bir Brezilya atasözü, ‘Yatan timsah çanta olur’ der. Biz de gücümüze daha fazla çalışmayı katarak adım adım çıkışa geçtik. Yenilmezlik serimizi 9 maça çıkardık.” tabirlerini kullandı.
Spor Toto Üstün Lig’i hiç kimsenin Yılport Samsunspor kadar isteyemeyeceğini belirten Eroğlu, şunları kaydetti:
“Başkanımız ve idare heyetimiz ile yaptığımız görüşmede, ikinci yarı takımımızı belirledik. Çok isabetli, maliyeti fazla yüksek olmayan fakat oyun karakteriyle bize katkı sağlayacak isimleri alacağız. Tomane, bana göre bu periyodun en düzgün transferi olacak. Ligin ikinci yarısında atak aksiyonlarımızdaki liderliklerimize grup savunmasını da ekleyip Spor Toto Harika Lig’e yükseleceğiz.”