Eski Kremlin patronu Dmitry Medvedev, Elon Musk’ı Bakhmut’a davet etti

Beykozlu

New member
Ev
Eski Kremlin patronu Dmitry Medvedev, Elon Musk’ı Bakhmut’a davet etti

Eski Kremlin patronu Dmitry Medvedev, Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ı Bachmut’a davet etti. Moskova’ya göre Ukrayna şehrini fethetmiştir.

Katerina Alexandridi

/

dpa

/

AFP


Dmitry Medvedev’e göre ABD ve diğer NATO ülkeleri Rusya’ya savaş ilan etti.Ekaterina Shtukina/Sputnik Hükümeti/AP


Pazar günü, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenskyy görünüşe göre aylardır şiddetli çatışmalara konu olan doğu Ukrayna şehri Bakhmut’un kaybını kabul etti. Önceki gün önce Rus paralı asker grubu Wagner’in başkanı Yevgeny Prigozhin, daha sonra da Rusya Savunma Bakanlığı Bakhmut’un ele geçirildiğini açıklamıştı.

Şimdi, Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı, eski Devlet Başkanı ve uzun süredir Rusya Başbakanı olan Dmitry Medvedev, Twitter’da konuştu. “Elon Musk, bana Bachmut’u sordun. Gel ve kendin gör!” Medvedev’i yazıyor. Elon Musk’ın Twitter patronunun “Bu arada, Bachmut nasıl gidiyor?” diye sorduğu yedi aylık bir tweet’e yanıt veriyor.

@elonmuskbana Bakhmut’u sordun… Gel ve kendin gör!

— Dmitry Medvedev (@MedvedevRussiaE) 20 Mayıs 2023
Pazar sabahı, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy görünüşe göre Bakhmut şehrinin kaybedildiğini doğruladı. Pazar günü Hiroşima’da düzenlenen G7 zirvesinin oturum aralarında ABD Başkanı Joe Biden ile ikili görüşme yapan bir muhabir, Zelenskyy’ye doğu Ukrayna’daki şehrin hâlâ Ukrayna’nın elinde olup olmadığını sordu. Gazeteci, Rusların Bakhmut’u ele geçirdiklerini söylediklerini de sözlerine ekledi. Ukrayna Cumhurbaşkanı, “Sanmıyorum” diyerek yanıt verdi. Ancak, şehirden geriye çok az şey kaldı. Ukrayna Devlet Başkanı, “Bakhmut sadece kalbimizde” dedi.

Bu, Medvedev ve Musk arasındaki ilk çevrimiçi düello değildi. Daha da tartışmalı olanı, 2022’nin sonlarında eski Rus liderin yeni yıl için bir tahminler listesi derlediği Twitter sohbetiydi. Diğer şeylerin yanı sıra, bir “Dördüncü Reich” yaratılacağı kehanetinde bulunurken, “Avrupa bölünecek, Polonya yeniden bölünecek” diye yazdı.

Gönderisi birkaç tepki aldı, ancak özellikle biri – Elon Musk’ın tepkisi: “Epik bir konu!”

bilgi kutusu resmi
 
Üst