Gençlerbirliği, Ahmet Çalık için yasta

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Gençlerbirliği topluluğu, altyapısında yetişen ve kaptanlığa kadar yükselen Ahmet Çalık’ı 27 yaşında trafik kazasında kaybetmenin acısını yaşıyor.
Spor Toto Harika Lig’de Galatasaray ve İttifak Holding Konyaspor’da oynayan mili futbolcu Ahmet Çalık’ın kırmızı-siyah formalı fotoğrafı, bir vakit içinder futbolcu olma hayalleri kurduğu başşehir kulübünün altyapı binası ile Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nin girişine asıldı.
Tesis girişine asılan pankartta “Ahmet Çalık Kalbimizdesin Seni Asla Unutmayacağız” sözleri yer aldı.
Ahmet Çalık üzere kırmızı-siyahlı grubun altyapısında yetişerek kaptanlığa kadar yükselen kaleci Übeyd Adıyaman ve stoper Metehan Mert, Çalık’ın hayatını kaybetmesine ait acılarını AA muhabiri ile paylaştı.
Ahmet Çalık’ın kaza haberini aldığında ailesi ile yakın vakitte yapacağı düğünün hazırlıklarını konuştukları keyifli bir ortamda olduğunu söyleyen Übeyd, “Bunu söylemek acı, yakın vakitte düğünüm olacak. Ailemle düğün planlarını memnun biçimde konuşurken acı haber geldi. İnanamadım, adeta boğazım düğümlendi, kalbim sıkıştı. Ne yapacağımı bilemedim.” dedi.
Haberi aldıktan daha sonrasında Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’ne geldiğini lisana getiren Übeyd, “Röportaj yaptığımız için söylemiyorum ben, Ahmet ağabeyi fazlaca seviyordum. Bana hayli dayanağı oldu, elinde büyüdüm, onun, İrfan Can Kahveci ağabeyin, Ahmet Oğuz ağabeyin… Ortamızda yaş farkı bulunmasına karşın bir yere giderken beni odamdan alıp, yalnız kalmayayım diye yanında gdolayırdü. Allah razı olsun. Ahmet ağabeyin karakteri için aslına bakarsanız konuşulacak söz yok. Futbolculuğunu da aslına bakarsan herkes biliyor. Allah yerini cennet eylesin, tüm futbol topluluğunun başı sağ olsun, ailesine sabırlar diliyorum.” sözlerini kullandı.
Genç stoper Metehan Mert ise acı haberi öğrendiğinde epeyce üzüldüğünü belirterek, “Hemen kazanın olduğu yere gitmek istedim.” dedi.
Ahmet Çalık’ın karakterini ve futbolculuğunu örnek aldığını lisana getiren Metehan, “İdolümdü diyebilirim. Ahmet ağabey burada oynarken okuldan çıkıp daima onu izlemeye gelirdim. Maçlara gittiğimde onu izlerdim. Ahmet ağabeyi kaybetmek beni derinden etkiledi. Çok üzgünüm. Yeri cennet olsun. Parıltılar ortasında yatsın.” diye konuştu.
 
Üst