Hüseyin Eroğlu’dan liderlik kelamları: “Zirvede kalmak…”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu, averajla liderliğe yükselmelerinin kendilerini keyifli ettiğini lakin tepede kalmanın daha güç olduğunu söylemiş oldu.

“Zirveye Samsunspor bayrağını diktik”
Averajla liderliğe yükseldiklerine işaret eden Eroğlu, “Dağcılar, tepeye haftalarca süren şiddetli bir seyahatle çıkar. Biz de bir dağcı üzere tırmandık. Liderimiz Yüksel Yıldırım ve idare konseyimizden taraftarımıza, teknik, idari takım ve işçimizden basın mensuplarına kadar uzanan bir ipe bağlı olarak çıktık tepeye. Bu ipin ne kadar sağlam olduğunu Erzurumspor maçında gördük ve birbirimize uygun takviye vererek doruğa Samsunspor bayrağını diktik. Tepede kalmak tırmanmaktan daha güç. Asıl ligimiz artık başlıyor. Daha fazla çalışmalı, daha fazla koşmalı, daha fazla birbirimize sarılmalı ve o sert rüzgarlara baş kaldırmalıyız.” değerlendirmesinde bulundu.
“Rüzgara karşı koyan ağacın gövdesi değil kökleridir.” diyen Eroğlu, şöyleki devam etti:
“Samsunspor da Türk futboluna kök salan koca bir çınardır. Tepedeyiz, direneceğiz ve dorukta kalacağız. Bizim bu noktaya kadar tırmanmamızı sağlayan, önderlik eden liderimize epeyce teşekkür ediyorum. Tolstoy, ‘Tüm harika öyküler iki biçimde başlar, ya bir insan bir seyahate çıkar ya da kente bir yabancı gelir.’ der. Sayın liderimiz, 2018 yılında kente gelip bu süper seyahati başlattı. Bizler yalnızca süreci yönetiyoruz. Bu süreçte her insanın emeği fazlaca büyük. Daima birlikte başaracağız.”
Eroğlu, 5 Şubat Pazar günü deplasmanda oynayacakları Manisa FK maçının Eyüpspor ve Erzurumspor FK maçlarından daha güç olacağına lisana getirerek, “Çünkü artık tepede kalma vakti. Herkes bizi oradan indirmeye çalışacak.” dedi.
 
Üst