İlginç bir şekilde sunun: taşan slaytlar yerine kısa ve öz bilgiler

Adanali

New member
Bir sunum sırasında bir veya daha fazla slaytın aşırı yüklendiğini hiç gördünüz mü? Şekil, renk ve metin, bir tür “sanat eseri” ile sonuçlanan karmaşık bir etkileşim yaratır. İlk bakışta bazen animasyonlarla desteklenen bir bilmece.

Sonuç olarak, dinleyicinin bazen ancak yavaş yavaş hakim olunabilecek bir “tufana” dönüşebileceği bir bilgi zenginliği. Görme, duyma ve işleme bu nedenle bir dereceye kadar sapma gösterir. Hala slaydın bir bölümünü düşünüyorsunuz, sunum yapan kişi zaten başka bir alanı işaret ediyor ve maalesef (artık) algılamadığınız ses kaydında gösterilenlere önemli anahtar bilgiler ekliyor.

1982 doğumlu Michael Keller, tercihen lojistik alanında ABAP programlama dilini kullanarak profesyonel olarak SAP ERP sistemleri için uygulamalar geliştirmektedir. Yönetilebilir ve dolayısıyla sürdürülebilir yazılım mimarileri oluşturmak için modern ABAP’ı kullanmakla özellikle ilgileniyor. Aynı zamanda, her gün eski kodla anlamlı bir şekilde nasıl çalışılacağını merak ediyor.

Bunun olmaması gerektiği açık. Bir dersi kolayca takip edebilmek istiyorsunuz. Yukarıda belirtilen aşırı ayrıntılı (aşırı yüklü) slaytlardan, birkaç tavsiyeyi dikkate alarak ve herkese bir iyilik yaparak kaçınılabilir. Buradayız.

yönlü yaklaşım

Her şeyi tek bir slaytta paketlemek yerine, birbiri ardına birden çok slayt kullanmalısınız. Yaklaşım, kabadan inceye gitmek, yani bir veya daha fazla kara kutudan bir veya daha fazla beyaz kutu türetmektir. Gerektiğinde ikiden fazla slaytta. Bu tür bir yaklaşım sözlü olarak desteklenebilir. Ardından, sunumunuz sırasında, daha önce gösterilenlere bakın ve mevcut slaytta nasıl daha da geliştiğini anlatın.

Her slaytta tutarlı bir mesaj oluşturan yalnızca birkaç öğe olmalıdır. Renge, şekle, metne ve özellikle mizanpaja dikkat edilmelidir. Slayt içinde bir bütün oluşturmalı, ancak aynı zamanda genel slayt grubuna da uymalıdır.

Slayt tüm öğeleri aynı anda göstermek zorunda değildir. Bunları kademeli olarak gösterebilirsiniz (anahtar kelime “animasyon”). “Görünme” veya “solma” gibi nazik animasyonlar izleyiciyi memnun eder ve sakinlik aşılar. Yapmayı planlamadığınız sürece kesinlikle telaşlı bir şey yok.

Daha önce dağınık bir slayt olan slayt setinin sonunda bir özet verin. Sözlü ve ayrıca bir slaytta metin olarak. İzleyicilerin sorularına izin verdiği ve aynı zamanda devam etmeden önce bir tür “dinlenme” olduğu için küçük durak iyi bir yatırımdır.

Gerçekten şimdi?

Sıradaki ne”Mantıklı ve herkes böyle yapıyor!” sesler, pratikte düzenli olarak farklı deneyler yapıyorum. Bu nedenle, bazı “iyi düzenlenmiş” ipuçları içeren blog.

Özellikle, tek bir slaytta tam olarak gösterilen tarifeler ve teknik çizimler, çoğu zaman halkın bu kadar kısa sürede veya bütün olarak anlaması zor olan bir ayrıntı zenginliği sunar.

Bu nedenle yukarıda bahsedilen örnekler tam da bir tür “ödev”i temsil eden adaylardır. Bu, sunumdan sonra ilgili bilgileri filtrelemek için boş zamanlarınızda slaytlara göz atmanız gerektiği anlamına gelir. Örneğin, takvim slaytlarınızda bahsedilen önemli son tarih veya tarihlerden birini veya diğerini saklamak isteyebilirsiniz. Veya eylemlerinizi, faaliyetlerinizi vb. türetin. slaytlardan. Bu kolay olmalı ve gizli bir nesneyi aramak gibi olmak zorunda değildir.

Aşırı yüklenen slaytları yeniden yapılandırdıktan sonra çok sayıda yeni slayt varsa, sunum saatine dikkat etmelisiniz. “Gerçek” içeriğe sahip slaytlar genellikle 1 ila 2 dakikalık sözlü açıklama gerektirir. Sonuç olarak, birkaç film z çıkıyor. B. yarım saatlik ders için. İçeriğe odaklanan birkaç bire bir derste karmaşık bir konunun sunulup sunulmadığını dikkate almak da önemlidir. Aksi takdirde, halk için sloganı şudur: “Çok duydum, çok gördüm ama anladım ve azını da yanıma aldım.

Bunu göz önünde bulundurarak düzenli ve yapılandırılmış kalın

senin Michael’ın

(harita)

ana sayfaya