Kapadokya'da Yapılacak En İyi Şeyler

Adanali

New member
Kapadokya'da yapılacak en iyi şeyler arasında bir mağara otelde kalmak, peribacalarını keşfetmek ve sıcak hava balonuyla gökyüzüne çıkmak yer alıyor.
Kapadokya dünyanın başka hiçbir yerine benzemez. Eşsiz kaya oluşumları ile başka bir gezegene indiğinizi hissedeceksiniz.Kapadokya'da yapılacak en önemli şeylerden biri Uçhisar Kalesi'ni ziyaret etmek

Sıcak Hava Balonunda Göklere Çıkın
Bir sıcak hava balonuyla Kapadokya'nın öteki dünya manzaralarının üzerinde süzülmek gezinizin en önemli noktası olabilir.. Manzaralar sadece inanılmaz değil, aynı zamanda etrafta birçok başka balonla gökyüzüne çıkmak da gerçekten özel. Siz de emin ellerdesiniz; Buradaki pilotlar, dünyanın herhangi bir yerinden beş kat daha uzun antrenman yapıyor.Kapadokya'yı ziyaret edin ve bunun gibi büyülü sahneleri görün

Kapadokya'nın Büyülü Manzaralarını ve Tarihi Mağaralarını Keşfedin


Woooowww şu bilim kurgu sahnesine bak! Bölgeye vardığınızda ve kaya oluşumlarını kendiniz görmeye başladığınızda çok şaşırtıcı. Doğal ayrışma ve erozyonun ardından gelen birkaç volkanik patlama, kraterlerin, kanyonların ve peri bacalarının tuhaf ve harika manzarasını yaratmış.

Yeraltında ne kadar çok şey yaşandığını öğrenmek de büyüleyici. M.Ö. 1800 yılına kadar uzanan geniş yeraltı şehirleri ve mağara evleri var.

Bölgeye güzel bir hava katmak için, sizi Aşk, Hayal Gücü, Güvercin ve Keşiş Vadileri, Ürgüp Peri Bacaları ve tabii ki sıra dışı kaya kalesi gibi önemli yerlerden bazılarını görmeye götürecek bir Kapadokya günübirlik tur rezervasyonu yapmanızı tavsiye ederiz.Lezzetli Türk Mutfağında Ziyafet
Kapadokya'dayken testi kebap (çömlek kebabı) denemelisiniz. Geleneksel domates bazlı güveç, kapalı bir toprak kap içinde pişmiş et seçenekleri ile birlikte gelir. Testi Masaya sağlam geliyor ve sonra onu büyük bir bıçakla kırmak sana kalmış. Bu teatral bir an ve biraz da eğlenceli!
Yemek deneyiminizi tamamlamak için biraz elma çayı, rakı, baklava ve lokumun tadını çıkardığınızdan emin olun.Kapadokya'nın Tarihi Hakkında Her Şeyi Öğrenin
Kapadokya tarih açısından zengin bir bölge, ister inanın ya da inanmayın ama burada bir zamanlar Hıristiyanlar tarafından Roma ordularından saklanmak için kullanılan 36 yeraltı şehri var. Yerin derinliklerine inşa edilmiş yüzlerce pasajı keşfetmek için Kaymaklı veya Derinkuyu'ya bir tur atmanızı tavsiye ederiz. Kiliseler, yatak odaları, depolama yerleri, mutfaklar ve hatta şarap imalathaneleri dahil her şeyi yerin altında bulacaksınız.

Son birkaç yılda arkeologlar, yaklaşık 5.000 yıl öncesine dayanan kiliselerle tamamlanmış birkaç kilometrelik tünellerden oluşan bir şehir ortaya çıkardılar.

Yerin üstünde karmaşık mağaralar sistemi var. Kapadokya'nın tarihini anlamanın en iyi yolu UNESCO Dünya Mirası - Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret etmektir. Oraya vardığınızda, geçmişi 10. yüzyıla kadar uzanan orta çağ mağara kiliselerini ziyaret edebilirsiniz. Hala görülebilen ayrıntılı fresklere ve tasarımlara hayran kalacaksınız.Kapadokya'yı ziyaret ediyorsanız, Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret etmelisiniz.

Kapadokya'daki Mağara Otellerinden Birinde Konaklayın
En son ne zaman bir mağara otelde kaldın? Mağara otellerin ve pansiyonların çoğu Göreme, Ürgüp ve Uçhisar kasabalarında yer alır.

Mağara kelimesini duyduğunuzda, muhtemelen soğuk, karanlık, nemli bir yer düşünüyorsunuz. Kapadokya'daki mağara otellerin çoğu, bir otelde görmeye alışkın olduğunuz tüm modern olanakları sağlarken, eski mağara özelliklerini de barındıran büyüleyici bir yapıya sahiptir.
 
Üst