Koca: “Welbeck’le bir temasımız oldu”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
MKE Ankaragücü Kulübü Lideri Faruk Koca, Muhteşem Lig’e yükselen sarı-lacivertli kadronun amacının her vakit doruklar olduğunu ve bu gaye doğrultusunda ekip kurduklarını söylemiş oldu.
Faruk Koca,MKE Ankaragücü’nün Üstün Lig’de en çok uğraş eden dört gruptan biri olduğunu vurguladı.
Sarı-lacivertlilerin 112 yıllık esaslı bir topluluk olduğunu aktaran Koca, “tekrar küme düşme travması yaşanmaması için düzgün bir Üstün Lig takımı kurma ismine arkadaşlarımız 5-6 aydır dünyada futbolcu izliyor. Harika Lig’e hazırız. Bu dönem Ankaragücü topluluğunun beklentisine karşılık verecek bir takım yapılanması içerisindeyiz. Ankaragücü Harika Lig’in dolgu kadrosu değildir, düşecek çıkacak kadro değildir. Buna itirazımız var. Ankaragücü’nü bu travmalardan kurtararak uzun vadeli bir yapılanma içerisindeyiz. Futbol kamuoyu düzgün bir Ankaragücü gorecek. Topluluk, ekibiyle övünecek bir grup nazarancek.” dedi.
Hedefleri büyük tuttuklarını aktaran Faruk Koca, kelamlarına şu biçimde devam etti:
“Ligde tepe her neyse, Ankaragücü’nün amaçları de odur. Muhteşem Lig’de şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi’nde ya da başka Avrupa kupalarında oynamak, Türkiye Kupası’nı kazanmak amacımız olmalı. Aslında bütün gruplar buna bakılırsa kurgulanmalı. Bir araştırma vazifelisi üniversiteye girdiğinde maksadı sonunda profesör olmak vardır ya da bir siyasi parti kurulduğunda iktidar olmak ister. Ben de Harika Lig’e çıkmış bir ekibin lideri olarak maksadımı ligin tepesi olarak gösteriyorum ve kendimize sorumluluk yüklüyorum. Biz bunu hedefleyip gerekli kadroyu kurmaya çalışırız lakin kararı kısmettir. Fenerbahçe uzun yıllardır şampiyon olamıyor, Galatasaray emsal sorunlar içerisinde, Trabzonspor 38 yıl daha sonra şampiyon oldu. Geçen yıl fazlaca düzgün oynamadan şampiyon olduk lakin bu yıl ‘İyi oyun düzgün sonuç.’ diye amaç koyduk.”
Welbeck sıkıntı, yıldız oyuncu olacak
Faruk Koca, transfer çalışmaları hakkında da bilgi vererek, yıldız oyuncularla ilgilendiklerini belirtti.
Dünyada tanınan isimlerden İngiliz golcü Danny Welbeck’e bir ilgilerinin olduğunu doğrulayan Koca, “Welbeck’le ilgili bir temasımız oldu. Bir biçimde transfer çalışması duyulunca problemler oluyor. Mesleklerine hürmet duyuyorum fakat menajerlik kültürü bizde tam oturmadığı için maalesef bu cins oyuncularla ilgili süreçte sorunlar yaşıyoruz. Bu oyuncunun olma talihi epeyce az. Topluluğun beklediği yıldız futbolular almak istiyoruz. Çilek transfer teriminin dolduracak kalitede oyuncular olacak fakat biz yalnızca ismi var diye oyuncu almayacağız, gruba katkı verecek isimler olacak.” diye konuştu.
Şu ana kadar 3 oyuncu aldıklarını ve ulusal ekipler düzeyinde oynayan 3-4 isimle de ilgilendiklerini duyuran sarı-lacivertli kulübün lideri, “Camia isim istiyor lakin bu bizim aleyhimize olur. Sıcak baktığımız oyuncular deşifre olunca kimi kulüpler talip olabiliyor. Bu süreci epey mahrem götürmeye çalışıyoruz. Ankaragücü topluluğunun beklentisine yanıt verecek transfer listemiz var. Futbola yakın ilgi duyan herkes, aldığımız ve ilgilendiğimiz isimlerle ilgili bizi takdir edecektir. Güzel oyunla uygun sonuçlar almak istiyoruz. Geçen dönem kurgumuz şampiyon olmaktı, deneyimli oyuncularla sonuca gitmekti. Bunu da başardık.” değerlendirmesinde bulundu.
Faruk Koca, transfer yasağıyla ilgili eza yaşamayacaklarını vurgulayarak, “1-2 oyuncuyla ilgili ıstıraplar da ay sonuna kadar biter. Bu yasakla ilgili fazlaca büyük duvarları 1.5 yılda aştık. Ağır bedel ödedi Ankaragücü. İnşallah kalan 2-3 belgeyi da halledip tekrar bu biçimde dertler yaşamayacağız. Ayın 20’sinde Ankara’da toplanacağız. Ayın 1’inden itibaren de Bolu’da kamp yapacağız. Ağustos’ta da lig başlayacak. Kampa kadroyu yetiştirmeye çalışacağız.” bilgisini verdi.
Mustafa Dalcı’yla 2 yıl daha mukavele var
MKE Ankaragücü Kulübü Lideri Koca, grubu Muhteşem Lig’e çıkaran teknik yönetici Mustafa Dalcı’yla 2 yıl daha kontratlarının bulunduğunu ve hocalarına güvendiğini lisana getirdi.
Faruk Koca, Kolcu’ya vakit zaman topluluktan haksız tenkitlerin yapıldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Mustafa Dalcı’yla biz geçen dönem başı 3 yıllık kontrat imzalamıştık. Hocamızda taktir ettiği bir şey vardı, hocamız bu süreçte mukaveleyi tek taraflı feshetmemiz durumunda hiç bir tazminat talebi olmadığını belirtti. ‘İstenmediğim yerde durmam, onun da cezası olmaz.’ dedi. Yanlışsız bir karakter sergiledi. Futbol bilgisi olarak da biz hocamızı bedelli buluyoruz. Yalnızca bu donanımının ve vizyonunun kamuoyunda pek bilinmemesi zahmetini yaşıyor. Kendisi epey fazla eleştirilmesine karşın topluluğa yönelik hiç bir olumsuz tenkit yapmadı. ‘Taraftar her vakit haklıdır, başımızın üzerinde yeri vardır.’ dedi. Bizim ana ve sessiz kitlemiz de hocamıza yapılanın gerçek olmadığının farkında. Kadro Harika Lig’e çıktığında, sokakta dolaştığımızda bizden ve hocadan “Sizlere epey haksızlık yaptık, hakkınızı helal edin.’ diyen biroldukça bireyle karşılaşıyoruz. Bu öz eleştiriyi yapmak motivasyonumuzu artırıyor. İlla ki hocamızın da eksiklileri olabilir. Fakat hocayla ilgili tenkit de bulunanlara soruyorum, onlar da ‘Sizin yerinizde olsak, devam ederdik.’ yanıtını veriyor.”
 
Üst