Kolcu’nun ligde kalacaklarına inancı tam

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Gençlerbirliği’nin yeni teknik yöneticisi Mustafa Kolcu, Spor Toto 1. Lig’de kalacaklarına inancının tam olduğunu belirtti.
Dalcı ile futbolcular Muhammed Bayır ve Barış Alıcı, başşehir grubunun idmanından evvel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Gençlerbirliği’nin tarihi bir kültürü olduğunu ve Türk futbolunda kıymetli bir yeri bulunduğunu belirten Kolcu, şunları kaydetti:
“Konum prestijiyle şu anda sıkıntı bir durumda ancak liderimizle istişarelerimizi yaptık. Yapılması gereken hareketleri idareyle bir arada kesinlikle en kısa müddette yapacağız. Bulunduğumuz durumdan bir an evvel kurtulmak ismine grubum, futbolcular ve idaremiz, kıymetli liderimizle bir arada yanlışsız işler yapacağımızı düşünüyoruz.”
Mevcut takımla ligin birinci devresinde kalan maçlardaki bütün puanlara talip olduklarını aktaran Kolcu, “Oyuncularımla bu dördüncü idmanım, kendileriyle toplantılar, görüşmeler yaptık. Futbol ortasında natürel ki oyuncularımızı tanıyoruz, yeteneklerini biliyoruz. Onlarla birlikte hakikat işler yapacağımızı düşünüyoruz. Ligin birinci yarısında kalan 6 maça fazlaca gerçek hazırlanmamız lazım, her maç kendi ortasında epey kıymetli ve fazlaca pahalı.” tabirlerini kullandı.
Maç maç düşündüklerini, âlâ çalıştıklarını, uygun tahlil yaptıklarını vurgulayan Kolcu, “Bu hafta Altay maçı bizim için fazlaca değerli, her maç üzere. Oyuncular da hakikat tepki gösteriyor. Şöyle bir gerçek var, her şey güç mu sıkıntı. Biz bu çabanın içerisinde her manada dimdik duracağız, kuvvetli olacağız ve buradan başarılı bir biçimde çıkacağız. İnşallah Gençlerbirliği’ni bu sene kesinlikle ve kesinlikle bu ligde tutacağız.” formunda konuştu.
Transfer çalışmaları için de Kolcu, “Eksik bölgelerimiz her ekipte olduğu üzere burada da var. Bu manada devre içinde yapacağımız atakları idare ve pahalı liderimizle istişare yapıyoruz. İkinci yarı bizim için de fazlaca daha pahalı olacak.” sözlerini kullandı.
Kaptan Muhammed Bayır ve Barış Alıcı’nın açıklamaları
Takım kaptanı Muhammed Bayır, gayretten hiç bir vakit ödün vermediklerini belirterek, “Yeni bir hocamız geldi, onun da gücüyle en azından kısa vadeli de olsa galibiyetler ve puanlar almak istiyoruz. İnşallah Mustafa hocayla da en yakın vakitte, bu hafta galibiyet ve puan serisine başlarız.” diye konuştu.
Katar’da Dünya Kupası’nın başlayacak bulunmasına rağmen kendi liglerinin devam etmesine ait ise 33 yaşındaki futbolcu, “Bizim maçlarımızın devam etmesi ilgiyi artırıyor, televizyondan izleyen şahısların sayısı da artacaktır. Lig için ekstra motive edici bir durum.” değerlendirmesinde bulundu.
Dünya Kupası’nda favori olarak gördüğü bir ülkenin bulunmadığını, tertipte fazlaca yetenekli futbolcuların uzunluk göstereceğini aktaran Muhammed Bayır, “İlk kere bu lig, bu ortada oynanacak, o da epeyce değişik bir hava. Bizim için de farklı bir durum olacak. Biz de ligimiz devam ederken Dünya Kupası’nı takip etmiş olacağız.” halinde görüş belirtti.
Barış Alıcı ise “Son iki haftaya bakacak olursak, gayret manasında güzel bir tepki gösterdiğimizi düşünüyorum. Mustafa hocamızın gelişiyle de çıkış yapacağımıza inanıyorum zira hocamızın geçen sene yaptıkları ortada. Bize şampiyon bir kadrodan geldi, Mustafa hocamız ve takımıyla hoş bir sinerji yakalayacağımızı düşünüyorum.” formunda konuştu.
Genç oyuncu kümesinin avantajının da dezavantajının da bulunduğunu belirten Barış Alıcı, “Devre içinde transfer de açılırsa, o bahisleri olağan biz bilemiyoruz lakin bu kadronun epeyce daha hoş yere geleceğini düşünüyorum. Bunu da yapabilecek potansiyele sahibiz. Umarım skora da yansıtıp hoş sonuçlar alırız.” tabirlerini kullandı.
Açıklamaların akabinde başşehir grubu, Mustafa Kolcu idaresinde ligin 14. haftasında 21 Kasım Pazartesi günü deplasmanda Altay ile oynayacağı maç için idman yaptı.
 
Üst