“Mevcut takım ile play-off’a kalmamız bile imkansız”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Çaykur Rizespor, yeni dönem hazırlıklarını sürdürdü.
Teknik yönetici Bülent Korkmaz, Mehmet Cengiz Tesisleri’ndeki egzersiz öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, bir haftadır çalışmalarını kentte sürdürdüklerini söylemiş oldu.
Bir haftalık süreçte mevcut oyuncu kümesi ile çalıştıklarını tabir eden Korkmaz, futbolcuların bu mühlet ortasında ellerinden gelenin en düzgününü yaptıklarını belirtti.
Korkmaz, iki gün evvel kamp için Erzurum’a gitmeyi düşündüklerini, transferler olmayınca ertelediklerini anlatarak, “Hava da müsait olduğu için 6 Temmuz’da Erzurum’a gideceğiz. 7 Temmuz’da bir hazırlık maçı yapacağız. 8’inde ise idman yapıp 3 günlük müsaade vereceğiz.” dedi.
Mevcut takımın hayli âlâ çalıştığını lisana getiren Korkmaz, şöyleki devam etti:
“Tabii ki transferler değerli. Mevcut takım ile birinci ya da ikinci olmamız, hatta play-off etabına kalmamız bile imkansız. Transfer koşul. 3-4 değil, alternatifleri ile bir arada sıradan bir transfer yapmamız gerekir. ötürüsıyla bekliyoruz. Süreç yavaş işliyor. Gerçi yöneticilerimiz de transferler için ağır bir biçimde çalışıyor. şimdi her gün bağlantı kuruyoruz. Fakat süreç geciktikçe gruba yeni gelen oyuncular için fizikî, taktiksel ve adaptasyon manasında dert olacak. Yani süreç geciktikçe lige hazırlanmamız da gecikecek. Ben her vakit, ‘Transferlerin yüzde 80’i hazır olsun, bizim için değerli.’ diye söylüyordum.”
Sezon başı kampının epeyce kıymetli olduğuna işaret eden Korkmaz, “Çünkü temeli atıyorsunuz. O temeli hakikat atarsanız, katları da daha yanlışsız çıkarsınız. Bundan dolayı transferlerin bir an evvel bitmesi gerektiğini söylemiş oldum. Şu anki süreçte bir tek oyuncu getirebildik. İnşallah kısa müddet içerisinde başka oyuncular da gelir diye düşünüyorum. Zira nihayetinde sahanın içerisinde işveren benim. İsteklerim olacak. O istekler yerine geldiği vakit o sorumluluğu da almak gerekir.” değerlendirmesinde bulundu.
“Takıma sahip çıkacak oyuncu kümesi oluşturmamız lazım”
Korkmaz, amaçlarının Üstün Lig’e çıkmak olduğunu vurgulayarak, “Bu gayemiz için yanlışsız takım yapılanması gerekir. Oynasa da oynamasa da kadroya sahip çıkacak oyuncu kümesi oluşturmamız lazım. Aile olarak yolumuza devam etmemiz gerekir.” diye konuştu.
Yöneticilerin çalıştığını tabir eden Korkmaz, “Ben oyuncuları belirlerim, geri kalanını yöneticiler yapar. niye yavaş işlediğini onlar işin ortasında olduğu için daha yeterli biliyorlar. Bu süreç ne kadar uzarsa, ekip olarak lige hazırlanmamız müddet olarak daha da uzar. İsim olarak söylemem hakikat değil. Zira kontrata imza atmayan bir oyuncu için bir şey söyleyemem. Her an her şey olabiliyor transfer sürecinde. Küçük pürüzler kahır olabiliyor. ötürüsıyla imza atan her oyuncu bizim oyuncumuzdur.” halinde konuştu.
Korkmaz, Alper Potuk’un gözünde bir sorun olduğunu aktararak, “Doktorumuz da o sorunu belirledi. Bugün prestijiyle başladı. Hassas bir durum. Yavaş yavaş süreci ilerletecek. Gökhan Akkan’ın durumunu ben bilmiyorum. O durumu yöneticiler biliyor. Sahanın içi beni ilgilendiriyor.” tabirlerini kullandı.
Galatasaray’dan alacakları bir oyuncu olmadığını belirten Korkmaz, “Teknik yönetici Okan Buruk hocayla daha görüşmedim. O da ben de hayli ağırım. İnşallah biraz yoğunluğumuz azaldığı vakit hem yüz yüze birebir vakitte telefonla görüşeceğiz. Dediğim üzere, transferlerde bütün yetki yönetimdedir.” açıklamasını yaptı.
Şehri ve kulübü epey sevdiğinin altını çizen Korkmaz, “Bu kulüpte çalışmaktan dolayı epeyce memnunum. İmkanlar da epey hoş. Bu imkanları da sonuna kadar kullanıp Üstün Lig’e çıkmak istiyorum. Alışılmış ki bir teknik yönetici olarak birtakım isteklerim olmayınca, kulüp ve kent ismine üzülüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Öte yandan, kulüp lideri İbrahim Turgut, birlikteindeki yöneticilerle bir süre idmanı izledikten daha sonra teknik yönetici Korkmaz ve futbolculara muvaffakiyetler diledi.