MKE Ankaragücü şampiyonluğu 19 Mayıs’ta kutlayacak

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto Harika Lig’e yükselmeyi garantileyen MKE Ankaragücü’nün lideri Faruk Koca, şampiyonluk kutlamasını yıkılan 19 Mayıs Stadı’nın yerinde yapacaklarını söylemiş oldu.
Koca, Yılport Samsunspor maçının akabinde yaptığı açıklamada, MKE Ankaragücü’nün İmalat-ı Harbiye personelleri tarafınca kurulduğuna işaret ederek, “Bugün 1 Mayıs Personel Bayramı. Ankaragücü’nün bugün şampiyon olması farklı bir mana tabir ediyor. Yarın da Ramazan Bayramı. Ankaragücü topluluğu üç bayramı bir ortada yaşıyor.” diye konuştu.
Dönem öncesinde bütün hazırlıkları şampiyonluk için yaptıklarını vurgulayan Koca, “Biz baştan beri maksada kilitlendik. Bugün bu maksada ulaştığımız için fazlaca memnunuz. Topluluğumuza güzel olsun. Bugün gerilimli bir maçtı. Muhteşem Lig’e çıkmamız için birliktelik yetiyordu, onu başardık. Bütün camiayı, futbolcuları kutluyorum.” sözlerini kullandı.
Koca, şampiyonluk kutlamasının tarihini önümüzdeki günlerde belirleyeceklerini lisana getirerek, “Şampiyonluk kutlamasını 19 Mayıs’ın yerinde yapacağız. 19 Mayıs’ta inşaatın başlaması için topluluğa ileti vereceğiz. Hükümetimiz bu manada epeyce hassas. Orada şampiyonluk coşkusunu birlikte yaşayacağız.” halinde konuştu.
Ankaragücü gaye büyüttü
MKE Ankaragücü’nün 112 yıllık esaslı bir kulüp olduğunun altını çizen Faruk Koca, gelecek sezonki maksatlarına ait ise şunları söylemiş oldu:
“Ankaragücü, Harika Lig’de en çok oynayan dördüncü ekip. İnşallah bu şampiyonluk, Harika Lig’deki amaca ulaşmak için bir adımdır. Ankaragücü’nü uygun günler bekliyor. Taraftarımız, topluluğumuz geleceğe umutla baksın. Üstün Lig’de oynuyorsak, maksadımız Üstün Lig’de şampiyonluktur. Bütün yapılanmamızı ona göre yapacağız. Tahminen ütopik gelebilir. Dün Trabzonspor şampiyon oldu, inşallah seneye de Ankaragücü olur. Bu maksat doğrultusunda yapılanma içine gireceğiz. Topluluğun beklentisine karşılık vereceğimizi düşünüyorum. Ankaragücü’nü hak ettiği yere getireceğiz.”
 
Üst