MKE Ankaragücü’nden Gençlerbirliği açıklaması

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto Harika Lig’in yeni gruplarından MKE Ankaragücü, Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Gençlerbirliği’nin dönem sonu yaşadığı durumla ilgili taraf olmadıklarını belirtti.
Kulüpten yapılan açıklamada, Gençlerbirliği’nin bugün gerçekleştirilen olağan kongresinin ıstırapla takip edildiği aktarıldı.
Açıklamada, “2021-2022 dönemini şampiyon olarak tamamladığımız 1. Lig’de son haftalara kadar ligde kalma çabası veren Gençlerbirliği Spor Kulübünün, sportif başarısızlığına niye olarak şampiyon grubumuzu göstermesi gerçek bir akıl tutulmasıdır.” denilerek, şunlar kaydedildi:
“Her muvaffakiyetin ulu kıssası olduğu üzere her başarısızlığın da maalesef çokça mazereti vardır. Şampiyon ekibimizin mali disiplinden vazgeçmeyerek oluşturduğu örnek takım yapılanması ve dönem başından itibaren her alanda gerçekleştirdiği toplumsal projelerin yeni dönem için örnek alınmasının, ilgili kulüp açısından daha yararlı olacağını düşünmekteyiz. MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak, ilgili kulübün dönem sonu yaşadığı durumun hiç bir tarafı olmadığımızı bir sefer daha hatırlatırız.
İkinci bir konu olarak, Türkiye’nin en ulu tarihine sahip kulübü olan İmalat-ı Harbiye’nin tarihinin, gerçek bilinmesi gerektiğine inanıyoruz. Kongrede bugün bir defa daha gördük ki tarihimizin büyüklüğünü bilme noktasında hala eksiklikler var. Yeni dönemde Veli Necdet Arığ’ın Ankaragücü Belgeseli Kitabı’nın basımını bir daha gerçekleştiriyoruz. Bu kitabı Ankara’da okullarımızın kütüphanelerine fiyatsız ulaştıracağız. Ankaragücü Store mağazalarımızdan temin edilebilecek. Bu kitap yardımıyla kuruluşumuzdan itibaren tarihimizi en yeterli biçimde tüm kentimizin öğrenmesini sağlayacağız. Üzülerek takip ettiğimiz konuşmalara karşın, Gençlerbirliği Spor Kulübünün olağan kongresini tebrik ediyor, gelecek dönem 1. Lig’de muvaffakiyetler diliyoruz.”
 
Üst