MKE Ankaragücü’nden ‘transfer dönemi’ açıklaması

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından MKE Ankaragücü, orta transfer periyoduna ait transferin kapalı olmasının, bu dönem için puan silme ve rastgele bir cezai müeyyide taşımadığını belirtti.
Kulüpten yapılan açıklamada, nazaranve gelinen tarihten itibaren geçmiş periyotlara ilişkin futbolcu ödemelerinde, kişi ve kurum alacaklarında ayrıyeten SGK ve vergi borcu ödemelerinde değerli adımların atıldığı açıklandı.
MKE Ankaragücü’nün geleceğini muhafaza ismine ilerleyen süreçte cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalınabilecek evrakların önüne geçildiğinin vurgulandığı açıklamada, “Sezon başında şampiyon olacağına inanarak oluşturduğumuz, bugüne kadar da bu amacından sapmayan mevcut takımımızda bulunan futbolcularımızın alacakları, mühleti ortasında ödenmeye devam etmektedir. Ayrıyeten idare heyetimiz tarafınca, motivasyonu yükseltecek adaletli bir prim sistemi uygulanmaktadır.” sözleri kullanıldı.
Ligin 23. haftası prestijiyle idare, teknik takım, futbolcular, kulüp çalışanları içindeki ahenk ve taraftarın da takviyesiyle ekibin tepeye çıktığının aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Mevcut takımımız yalnızca puan olarak değil, biroldukça istatistikte de ligin doruğundadır. Bu da takım kalitesini ortaya koymaktadır. Şampiyonluk gayesi doğrultusunda dönem başında oluşturduğumuz takımımızın, şampiyon olacağına inancımız tamdır. Döviz kurlarındaki artış, gelirleri Türk lirası olan futbol kulüplerinin tamamını olumsuz etkilerken, MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak planlamamız sportif muvaffakiyet ve kuvvetli bir mali yapının birlikte sürdürülebilir olmasıdır. Sportif muvaffakiyetin yanında kulübümüzün kişi ya da kurumlara olan borçlarının ödenmesi idare konseyimiz açısından kıymetli bir husustur.
Bu niçinle geçmiş periyotlardan alacakları bulunan futbolcular ve futbolcuların Türkiye ve yurt haricindeki temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. Futbolcuların bir kısmı ile mutabakat sağlanmıştır. Ödeme hali konusunda mutabakat sağlanamayan futbolcular için de kulübümüzün kuralları doğrultusunda ödeme yapılmaya devam edilecektir. Orta transfer devrine ait transferin kapalı olmasının, bu dönem için puan silme ve rastgele bir cezai müeyyide taşımadığını ayrıyeten belirtmek isteriz.”
 
Üst