MKE Ankaragücü’nden turnuva karşılığı

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
MKE Ankaragücü Kulübü, dün “Ahmet Çalık anısına” düzenlenen turnuvayla ilgili açıklamada bulundu.
Başşehir grubundan yapılan açıklamada, dün “Ahmet Çalık anısına” 12 Yaş Altı Geleceğin Yıldızları Futbol Turnuvası’nın düzenlendiği, tertibe Altınordu, Gençlerbirliği ve Demir Küme Sivasspor’un davet edildiği açıklandı.
Turnuvanın Tandoğan Tesisleri’nde saat 11.00’de başlayacağının kulüp temsilcilerine bildirildiği aktarıldı.
Açıklamada, “Ankara’da hava kurallarının berbat olması niçiniyle 23 Ocak Pazar günü akşam saatlerinde turnuvaya katılan kulüplerin tamamı ile irtibata geçilip, turnuva için bir iptalin kelam konusu olmadığı, sabah yine değerlendirmeye alınacağı paylaşılmıştır. 24 Ocak Pazartesi günü Tandoğan Tesislerimizin futbol oynamaya elverişli olmaması niçiniyle Ankara Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü temsilcilerinden Sayın İrfan Erbaş’tan saha konusunda dayanak istenmiştir. Ankara Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafınca turnuva için futbol oynamaya elverişli, Yenimahalle Hasan Doğan Tesisleri tahsis edilmiştir. 12 Yaş Altı Geleceğin Yıldızları Ahmet Çalık Turnuvası’nın Yenimahalle Hasan Doğan Tesisleri’nde oynanacağı konusunda, tüm iştirakçi futbol kulüplerine saat 09.45’te bilgi verilmiştir.” tabirleri kullanıldı.
Gençlerbirliği’nden farklı bir talebin geldiğinin açıklandıği açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Gençlerbirliği temsilcileri, futbol ekiplerini toparlamakta zorluk çekeceklerini, saat 13.00’te tesislerini hazırlayıp, dilenirse turnuvanın kendi alanlarında yapılabileceğini iletmiştir. Maç sabahı, teknik grup ve futbolcuları ile hazır olarak maçın oynanıp oynanamayacağı noktasındaki sonucu bekleyen Altınordu, Demir Küme Sivasspor ve kulübümüz bu talebe onay vermemiştir. Demir Küme Sivasspor’un maç bitimi, Sivas’a kara yolu ile döneceği için makûs hava şartlarını da düşünerek bilhassa turnuvanın saat 11.00’de başlaması noktasındaki talebi, tertibi yapan kulüp olarak tarafımızca da desteklenmiştir.”
Sonuç olarak dün turnuvanın birebir saatte hazırlığını yapan kulüpler tarafınca gerçekleştirildiği belirtilerek, “Güzel kalpli kardeşimiz ‘Ahmet Çalık Anısına’ gerçekleşen turnuvaya katılan tüm topluluklara teşekkürü borç bilir; MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak bu tertiplerin her vakit destekçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.” açıklaması yapıldı.
 
Üst