Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’da başkanlığa Ahmet Yaman seçildi

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’da başkanlığa Hacı Ahmet Yaman seçildi.
Yeni Malatyaspor’un olağanüstü seçimli genel heyeti Battalgazi Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Burada konuşan ve tek lider adayı olan Hacı Ahmet Yaman, inişli çıkışlı bir seyahati olan kulübün bundan daha sonraki seyahatinin daima çıkışta süreceğine olan inancının tam olduğunu söylemiş oldu.
Olumlu, olumsuz biroldukca gelişmeler yaşandığını lakin bugünden itibaren orijinal bir devrin başlamasına vesile olmak için burada olduklarını anlatan Yaman, şu biçimde devam etti:
“Futbolun stadyumlardan, oyunculardan, doksan dakikalardan daha büyük olduğunu düşünüyorum. Bireyler, enler üzerinden değil sistem üzerinden gitmenin muvaffakiyetin altında yatan öteki kıymetli bir faktör olduğuna inanıyorum. Bir kültürel değişim başlatmalıyız. Vilayetimizin toplumsal ve kültürel gelişmenine de büyük ölçüde hizmet etmeliyiz diye düşünüyorum. Tüzüğümüzde de yer aldığı üzere Yeni Malatyaspor’u kalkındırmak, dünya çapında başarılı saygın, başkan istikrarlı, idari ve mali yapısı güçlü, altyapısı kuvvetli, vilayetimizin spor eğitimine katkı sunmanın yanında vilayetimizdeki spor kültüründen yola çıkarak ahlaki ve toplumsal değişime hizmet etmek için geliyoruz.”
sonrasındasında Hacı Ahmet Yaman’ın listesi oylamaya sunuldu. Oylama kararında Yaman, kulübün yeni lideri oldu.
Başkan Hacı Ahmet Yaman seçimin akabinde yaptığı konuşmada, herkese teşekkür ederek, ekibi el birliğiyle hak ettiği yere getireceklerini söylemiş oldu.
Genel konseye Malatya Ticaret Borsası Lideri Ramazan Özcan da katıldı.
Hacı Ahmet Yaman’ın idare konseyi listesi şu isimlerden oluştu:
Erdal Gündüz, Faruk Günbay, Celal Özkılıç, Ersin İnak, Köksal Abbasoğulları, Muhammet Serhat Şahingil, Ramazan Yeşilova, Ümit Erdoğan, Mehmet Sinan Altıntop, Hüsamettin Özaydınlı, Yusuf Karabulut, Zeynel Abidin Karademir, Fırat Vuran, Nusret Çaylak.