Sakaryaspor yeni teknik yöneticisini buldu

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Sakaryaspor, teknik yöneticilik nazaranvine getirilen Serkan Özbalta ile muahede imzaladı.
Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu’nda Özbalta, Kulüp Lideri Cumhur Genç ve yetkililerin iştirakiyle kendisini 1,5 yıllığına yeşil-siyahlı renklere bağlayan muahedeyi imzaladı.
İmza merasimi öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Genç, deplasmanda farklı kaybedilen Bodrumspor maçının akabinde teknik yönetici İlker Püren ile yolların ayrılmasına ait değerlendirmelerde bulundu.
Genç, baskıyı kaldırmanın güç olduğunu lakin süreci yönetebildiklerini lisana getirerek, “Neticede gönderdiğimiz hocanın ikinci ile içinde 2 puan fark var. Kaybedilmiş bir şey yok. Lakin sorunu devam ettirip kangren haline gelmemesi için bu biçimde bir karar aldık.” dedi.
Özbalta’yı, Keçiörengücü’ndeki bakılırsavinden bu yana takip ettiklerini anlatan Genç, “Hocamızın oynatmak istediği oyun, sevdiğimiz oyun. Taraftarımızın hoşlanacağı baskılı, önde atak futbolu. Sonuç alan bir futbol. Baskılı, tempolu, coşkulu bir oyun istiyoruz biz. Bunu da sağlayacağına inanıyoruz.” formunda konuştu.
“Bu kent futbolu biliyor”
Özbalta da büyük bir topluluk olan Sakaryaspor’da kendisine vazife verilmesinden dolayı son derece memnun olduğunu lisana getirdi.
Sakaryaspor’un her vakit birinci sırada çıkabilecek oyunu sergilemesi gerektiğini söz eden Özbalta, “Bizim de buraya gelme hedeflerimizden biri buydu. Burada kocaman bir futbol kenti. Bu kente layık futbol anlayışı var. Grubun önünde uzun bir maraton var. Önemli maçların oynanacağı periyoda girilecek.” diye konuştu.
Özbalta, kazanılacak muvaffakiyetlerde teknik takım ve idarenin yanı sıra taraftarların ve basının da hissesi olacağını vurgulayarak, kelamlarını şöyleki sürdürdü:
“Takım saha ortasında gayret etmeli, güzel oyun oynamalı. Alanda ideolojisinin, tertiplerinin olması gerektiğine inanıyorum. Doğaçlama oynamamalı, alandaki oyuncuların bilerek hareket etmesi gerektiğine inanıyorum.
Hem dünya hem Avrupa futbolunda, bilhassa son 15 yıla damga vuran liglerdeki gruplara baktığınızda, artık doğaçlama oyunun kaybolduğunu, taç atışında, kornerler, atakta, dönüşlerde her şeyde tertiplerin bulunduğunu görüyorsunuz. Biz, arkadaşlarımızın bunu alana yansıtmasına yardımcı olacağız. Ben şundan epey umutluyum, bu kent futbolu biliyor.”