Samsun’da kara gün anılacak

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989’da geçirdiği trafik kazasında hayatını yitirenler için, meydana gelen üzücü olayın 33. yıl dönümünde kabirleri başında anma düzenlenecek.
Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için yola çıkan Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Havza ilçesinde kamyonla çarpıştığı kazada hayatını yitirenlerden teknik yönetici Nuri Asan ve otobüs sürücüsü Asım Özkan için 20 Ocak’ta Asri Mezarlık’ta anma merasimi gerçekleştirilecek.
Mete Adanır KKTC’de, Muzaffer Badalıoğlu Zonguldak’ta, Zoran Tomic ise Sırbistan’da bulunan kabri başında anılacak.
Kırmızı-beyazın yanına “siyah” eklenmişti
Samsunspor futbol ekibinin 20 Ocak 1989 tarihinde geçirdiği trafik kazası, Türk futbol tarihinin kara günleri içinde yer aldı.
Dönemin ikinci devresinde Malatyaspor deplasmanına giden Samsunspor futbol ekibinin bulunduğu otobüs, Havza ilçesinde kamyon ile çarpıştı. Kazada teknik yönetici Nuri Asan ile futbolcular Mete Adanır, Muzaffer Badalıoğlu, Zoran Tomic ve otobüs sürücüsü Asım Özkan hayatını yitirdi.
Karadeniz grubu, bu kaza niçiniyle 1989 yılından itibaren kırmızı-beyazlı renklerine “siyah”ı da ekledi.
Birebir kazada felç kalan, 3 ay evvel geçirdiği kalp krizi kararı vefat eden Samsunspor’un efsane futbolcusu ve eski lideri Emin Kar ise Asri Mezarlık’taki kabrinde dualarla anılacak.
 
Üst