“Samsunspor, Harika Lig camiasıdır”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Sezona “Süper Lig” parolasıyla hazırlanan Spor Toto 1. Lig gruplarından Yılport Samsunspor, gayesine ulaşmak için takımını güçlendiriyor.
Son olarak 2011-2012 döneminde Harika Lig’de çaba eden Samsunspor, yeni dönem öncesi alternatifli bir takım kurarak, Üstün Lig hasretini bitmiş oldurmeyi hedefliyor.
Ligin sona ermesinin akabinde transfer çalışmalarına sürat veren kırmızı-beyazlı grup; Arvydas Novikovas, Gaetan Laura, Yusuf Abdioğlu, Amir Arlı, Şener Kaya, Mücahit Albayrak, Yusuf Ensar Poyraz ve Celil Yüksel’i takımına kattı.
Sezon hazırlıklarını Kayseri’de Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde sürdüren Samsun takımının teknik yöneticisi Bayram Bektaş, bu dönem Spor Toto 1. Lig’in kadro kaliteleri göz önüne alındığında epeyce daha şiddetli karşılaşmalara sahne olacağını söylemiş oldu.
Kendilerinin de bu doğrultuda transfer çalışmalarına aralıksız devam ettiğini ve kaliteli oyunculardan âlâ bir takım kurmayı planladıklarını belirten Bektaş, “Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Kimi mevkilerde gereksinim var. En âlâ transferlerin yapılması için gece gündüz görüşmeler sürüyor. Çok kolay olmuyor. Ekipten ayrılması gereken oyuncular var. Umarım her şey vaktinde ve olması gerektiği üzere olur, biz de döneme en âlâ biçimde başlarız.” diye konuştu.
“Samsunspor baktığımız vakit Muhteşem Lig camiasıdır”
Bu dönem Samsunspor’u hak ettiği yere getirmek için tüm topluluğun kenetlendiğini ve buna inandığını vurgulayan Bektaş, şunları kaydetti:
“Samsunspor, baktığımız vakit Muhteşem Lig topluluğu, kenti, taraftarıdır. Doğal olarak da her sene maksadı orası. Umarım bu sene bunu yakalamak için gereken tüm parametreleri birleştiririz. Bu istikamette de bir çalışma var. Kentte hoş bir heyecan ve beklenti oluştu. İnşallah taraftarımızın, topluluğumuzun, idaremizin yüzünü kara çıkarmayız. Şu an en az 4 mevkiye oyuncu lazım. Bu sene ligin durumu ortada. Çekişmeyi herkes biliyor. Üst ligden gelen gruplar, üst sıralara oynayan ekipler var. ötürüsıyla biz hem birinci 11’e süreceğimiz oyuncuların tıpkı vakitte onların yerine forma giyecek oyuncuların kalitesini yüksek tutmak istiyoruz. Oyuncu potansiyellerini epey yakın tutuyoruz ki sürdürülebilir bir oyun anlayışı olsun. Bunun için çalışıyoruz. Şu an 4 transfer planlıyoruz.”
 
Üst