Samsunspor’un ikizleri şampiyonluk istiyor

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor’un tek yumurta ikizi futbolcuları Semih ve Melih Altıkulaç, kırmızı-beyazlı grupta şampiyonluk yaşamak istiyor.
Geçen dönem Belçika’nın Standard Liege ekibinde forma giyen Semih Altıkulaç ile Olimpik Lyon grubu için oynayan ikizi Melih Altıkulaç, Samsunspor’da buluştu.
Dönem başında Samsunspor’a transfer olan Altıkulaç kardeşler, birinci defa Ziraat Türkiye Kupası’nda Karatay Termal 1922 Konyaspor maçında yeni kadrolarının formasıyla alana çıktı.
Semih Altıkulaç, basın mensuplarına, kardeşi ile Samsunspor’da oynamaktan büyük gurur duyduğunu söylemiş oldu.
Daha evvel 3 yıl Olimpik Lyon’da birlikte oynadıklarını belirten Semih, “U16, U18 ve U19’da kardeşimle oynadıktan daha sonra ben Standard Liege grubuna transfer oldum. Bir sene birbirimizden farklı kaldık. Ayrılığın akabinde ikimiz de Samsunspor’a transfer olduk. Kardeşimle bir ortaya gelmek için Samsun’u tercih ettik. Kardeşimi Samsun’a getirmek için bir nebze menajer üzere çalıştım. Amacımız as ekipte oynamak, birinci 11’de maçlara başlamak. daha sonrasında ise şampiyonluk yaşamak istiyoruz.” dedi.
Samsunspor’da birinci resmi maçlarına çıktıklarını anlatan Semih, “Sürekli tıpkı anda birinci 11’de oynamak istiyoruz. En büyük maksadımız bu. Samsunspor’da maça çıkmak, fazlaca büyük bir heyecandı. Ailemiz ve bizim için büyük gururdu.” tabirlerini kullandı.

Arkadaşları tanıyabilsin diye biri uzun, başkası kısa sakal bırakıyor

Melih Altıkulaç ise Samsunspor’a gelmesinde kardeşinin epeyce büyük katkısı olduğuna işaret ederek, şöyleki devam etti:
“Kardeşim benden 1 ay evvel Samsunspor’a transfer oldu. Semih’e Samsun ve Samsunspor hakkında sorular sordum. Kendisinden grup ve kent hakkında bilgiler aldım. Semih, Samsun’da epeyce memnun olduğu belirtince ben de geldim. Kardeşimle bir ortaya gelmek için Samsun’u tercih ettim. Semih ile birbirimize hayli benziyoruz. Yalnızca sakallarımız farklı. Arkadaşlarımız bizi ayırt etsin diye ben uzun sakal bırakıyorum, Semih de kısa sakal bırakıyor. Geçmişte hakemler ve hocalarımız da bizi ayırt etmekte zorlanıyordu. Bu vakte kadar hakemler kart gösterirken şaşırmadı fakat bundan daha sonra tahminen olabilir.” diye konuştu.
Kardeşi ile daima birinci 11’de oynamayı hedeflediğini vurgulayan Melih, dönem sonunda Samsunspor’u Spor Toto Harika Lig’de görmek istediklerini kelamlarına ekledi.