Serkan Özbalta gitti, Taner Taşkın geldi

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Sakaryaspor’da, Serkan Özbalta’dan boşalan teknik yöneticiliğe Taner Taşkın getirildi.
Kulübün Rüstemler Tesisleri’nde düzenlenen merasimde kontrata imza atan Taşkın, gazetecilere yaptığı açıklamada, kuvvetli bir kadroya geldiğini belirterek, topluluğun kendisinden neler istediğini ve beklediğini bildiğini tabir etti.
Sakaryaspor’u uzun mühletten beri takip ettiğini anlatan Taşkın, gruba inandığını ve idareden taraftara her insanın katkısıyla hoş işler çıkaracaklarını söylemiş oldu.
Sezon sonu için tezli sözler kullanmayacağının altını çizen Taşkın, “Şunu net biçimde söyleyebilirim, elimde hoş bir maya var, şampiyonluk yolunda yapılabilecek ne var ise en düzgününü yapacağımızın kelamını veriyorum. Burada olmaktan fazlaca memnunum.” dedi.
Taşkın, gazetecilerin yeni transferlerin yapılıp yapılmayacağı sorusunu şöyle yanıtladı:
“Genel iskelete baktığımız vakit uygun oyunculardan konseyi kadro var. Olağan ki küçük bir makyaj yapmayı düşünüyoruz. Devre içinde âlâ oyuncu bulmak zordur. Kimse elindeki değerli oyuncuyu size vermiyor. Gereksinim bölgeye gerçek transferler yapmak istiyoruz. Bunun için de grubun dokusuyla epey fazla oynamadan birtakım mevkilerdeki 2-3 arkadaşı ortamızda görmek istiyoruz.”
Takımın başında birinci antrenmanına bugün çıkması beklenen 50 yaşındaki deneyimli teknik adam, son olarak Ankara Keçiörengücü’nde nazaranv yaptı.
Sakaryaspor, Spor Toto 1. Lig’deki 20 maçta 10 galibiyet, bir birliktelik ve 9 mağlubiyet sonunda 31 puan ve averajla 9. sırada yer alıyor.
 
Üst