“Son yılların en makûs, en karışık Galatasaray’ına denk geldim”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Eyüpspor’un deneyimli futbolcusu Alpaslan Öztürk, Spor Toto Üstün Lig düzeyinde bir takıma sahip olduklarını söylemiş oldu.
Eflatun-sarılı grubun dönem başında Galatasaray’dan kiralık olarak renklerine kattığı 29 yaşındaki savunma oyuncusu yaptığı açıklamada, bu dönem tek amaçlarının Spor Toto Harika Lig’e çıkmak olduğunu lisana getirdi.
Eyüpspor’un âlâ bir projeyle yola çıktığını belirten Alpaslan Öztürk, “Gelirken liderimize bir yemin ettim. Allah’a şükür bugüne kadar bana güvenen kimsenin yüzünü kara çıkarmadım. İnşallah bu ekibi hak ettiği yere, Muhteşem Lig’e taşıyacağız. Amacımız bu. Gruptaki oyuncular bunun şuurunda, ona nazaran çalışıyoruz. Kolay olmadığını biliyoruz lakin gayemiz belirli. Şampiyonluk için yarışacağız.” dedi.
Alpaslan Öztürk, kadronun büyük oranda yeni oyunculardan heyeti olduğunu vurgulayarak, kelamlarını şöyleki sürdürdü:
“Yanılmıyorsam 15-16 yeni oyuncu var. Daha öncesinden bu ligde oynayan arkadaşlar da var. Ben olduğum yerden fazla mutluyum. Futbolcu arkadaşlarımdan da mutluyum. En büyük avantajımız oyuna giren ile çıkan içinde kalite farkının olmaması. Kenardaki arkadaşlarımız da birebir biçimde maça hazırlanıyor. Bizim argümanımız ve amacımız net, şampiyonluk. bu biçimde bir takım kurduğunda tek maksat şampiyonluk olur. Burada ben amaç olarak şampiyonluktan diğer bir şey söylesem samimi gelmez. Şampiyonluk için çalışıyor ve çaba ediyoruz. Bizi öteki kadrolar ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren kendi kadromuz ve gayemiz.”
Uzun yıllar uğraş ettiği Spor Toto Üstün Lig ile Spor Toto 1. Lig içinde kıymetli farklar olduğunu anlatan Alpaslan Öztürk, “Süper Lig’e nazaran bu ligde daha fazla doğaçlama oynanıyor. İki lig içinde genel manada sürat ve kalite farkı var. 1-2 destekle Spor Toto Üstün Lig’de rahat birinci 10’a gireceğimizi düşünüyorum. Bunu Spor Toto Muhteşem Lig’i küçümsediğimden değil, bu ekibe inancım ve itimadım olduğu için söylüyorum.” diye konuştu.
“Son yılların en makus, en karışık Galatasaray’ına denk geldim”
Alpaslan Öztürk, Galatasaray’da forma giydiği geçen dönemin kendisi için karmaşık ve güç geçtiğini tabir etti.
Geçen dönem öncesinde Göztepe’den Galatasaray’a transfer olduğunu hatırlatan deneyimli futbolcu, “Büyük ekibe gittiğinde birinci sene her vakit fazlaca güç olur. Göztepe’de 3 dönem dolu dolu oynadım, benim için başarılı geçti. Oradan Galatasaray’a geldim. Maalesef son yılların en makûs, en karışık Galatasaray’ına denk geldim. Teknik yönetici değişiklikleri, yeni transferler, yeni idare… Ben imza attığımda idare bile yoktu. Çok karmaşık ve sıkıntı bir senem geçti.” halinde görüş belirtti.
Galatasaray’da oynamanın çocukluk hayali olduğunu ve bunu başardığını lisana getiren Alpaslan Öztürk, şunları kaydetti:
“Forma geldiği sürece hakkını vermeye çalıştım. Hakkını verdiğimi de düşünüyorum. Her atlet oynamak ister. Bu biraz karakter sıkıntısı. Kenarda kalmak kolay bir iş değil. Güzel oynadığım maçlardan daha sonra oynatılmıyordum ve bu benim ağrıma gidiyordu. Dönem sonuna yaklaşınca da Torrent hoca ile önemli problemlerimiz oldu ve bu beni yıprattı. O yüzden ayrılma sonucu aldım. Murat (Özkaya) Liderimizle görüştüğümüzde esasen burayı başa yazmıştım. Burada olduğum için memnunum fakat ben hala Galatasaray’ın futbolcusuyum. Yarın ne getirir bilinmez. Yarın Galatasaray’a dönüp o talihi alabilirsem, büyük gurur ve onurla Galatasaray’da mesleğime devam ederim. Evvel Eyüpspor’da lidere ve topluluğa verdiğim kelamı yerine getirmek istiyorum. daha sonrasındaki süreci bekleyip, nazaranceğiz.”
Galatasaray’da teknik yönetici Domenec Torrent’in kendisi üzerinden gruba ileti vermek istediğini anlatan deneyimli futbolcu, “Ortada elle tutulur bir şey yok. O denli karar aldı. Ona ve antrenörlüğüne rastgele bir saygısızlığım olmadı. O denli kıymetlendirdi, hürmet duydum. Ben son ana kadar Galatasaray’ın çıkarları için gayret ettim. Sıkıntı bir müddetçten geçtim. Birden takıma alınmamaya başlandım. Bu fazlaca ağrıma gitti, beni fazlaca yıprattı. Ayrılma sonucumda büyük bir etken oldu.” tabirlerini kullandı.
Alpaslan Öztürk, şu an büsbütün Eyüpspor’un başarısı için motive olduğunu anlatarak, “Beynimle, hislerimle ve vücudumla Eyüpspor’dayım. Galatasaray’a gönülden muvaffakiyetler diliyorum. İnşallah şampiyon olurlar. İnşallah birlikte şampiyon oluruz. Hoş bir kadro kurdular.” değerlendirmesinde bulundu.