Stuttgart’ta silahlı çatışma: Bir kişi restoranın önünde vuruldu

Beykozlu

New member
Polis, kaçakları bir helikopterle aradı – başlangıçta başarısız oldu. Eylem, Baden-Württemberg’deki benzer olayları anımsatıyor.


Stuttgart: Bir adli tıp çalışanı olay mahallini aydınlatıyor.Kohls/Sdmg/dpa


Stuttgart’ta bir restoranın önünde bir kişi vurularak ağır yaralandı. Polis ve savcının Cumartesi günü açıkladığı üzere, fail veya failler Cuma akşamı geç saatlerde “bir yemekhane alanında” birkaç el ateş etti. Ağır yaralanan hastaneye kaldırıldı.

Şimdiye kadar kurbanın neden bölgede olduğu belli değil ve suçun olası nedenleri henüz bilinmiyor. Polis, diğer şeylerin yanı sıra, kaçakları bir helikopterle aradı, ancak başlangıçta başarılı olamadı.

Çekimler Baden-Württemberg’deki benzer olayları anımsatıyor


Çekimler, geçtiğimiz haftalarda Baden-Württemberg’de yaşanan benzer olayları anımsatıyor. Şubat ayında, Plochingen ve Eislingen’de, diğer yerlerin yanı sıra, kimliği belirsiz kişilerce tek tek kişiler vurularak ciddi şekilde yaralandı.

Polis özel bir komisyon kurdu. Stuttgart polis merkezinden Cumartesi günü yapılan duyuruya göre, 30 kişilik grup her yönden soruşturma yapıyor, tanıkları sorguluyor ve olay mahallinde arama köpekleri kullanıyor. Eyalet Kriminal Polis Bürosu da soruşturmayla yakından ilgileniyor.
 
Üst