Taneş Taşkın’dan tepe kelamları: “Olmayacak şey değil…”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Sakaryaspor, 10 dönemin akabinde çaba ettiği Spor Toto 1. Lig’de play-off çizgisinin ortasında kalmayı hedefliyor.
Sezonun birinci devresinde inişli çıkışlı performans sergileyen Sakarya temsilcisi, devreyi Gençlerbirliği’ni yenerek 25 puanla 10’uncu sırada tamamladı.
Yeşil-siyahlı takım, ikinci yarıda Göztepe, Altınordu ve Tuzlaspor maçlarında alandan galibiyetle ayrılarak galibiyet serisini 4 maça çıkardı.
Ligin 22’nci haftasını 34 puanla 8’inci sırada play-off çizgisinin 1 sıra gerisinde kapatan Sakaryaspor, pazar günü meskeninde konuk edeceği Ankara Keçiörengücü’nü yenerek birinci 7 argümanını sürdürmek istiyor.
“Mücadelemiz sonuna kadar devam edecek”
Teknik Yönetici Taner Taşkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekibin başında çıktıkları birinci maçta deplasmanda Tuzlaspor’u mağlup ettiklerini anımsattı.
Tuzlaspor maçında istekli ve istekli oyunun olduğunu belirten Taşkın, “Oyun formatında küçük de olsa değişiklik yaptık, oyuncuların kimilerinde değişiklik yaptık. Bunlar da saha ortasında hayli uygun tepki verdi. Tuzlaspor maçında oyunun büyük kısmını domine eden oyun ve uğraş vardı. Bu beni memnun etti.” dedi.
Taşkın, 34 puanın play-off hududunda puan durumu olduğuna değinerek, “Bizim birinci, gerçekçi amacımız, play-off’un içerisinde sağlam durum alabilmek zira geriden geliyoruz lakin baktığımız vakit tepeyle ortamızda fazlaca fazla açıklık yok, 7 puan farkı var. 3 puanlık sistemde bu kapanmayacak puan farkı değil. Gayretimiz sonuna kadar devam edecek. Şayet tepeyi, birinci 2’yi yakalama konumumuz olursa da sonuna kadar oyuncu kümesiyle bunu kovalayacağız inşallah.” diye konuştu.
“Sağlam konum alacaksak hanemizde her hafta puan olmak zorunda”
“Bu dönem birinci 7 grubun play-off’a girmesi öbür ekipleri da sıcak tuttu.” diyen Taşkın, şu tabirleri kullandı:
“Önceden birinci 6 ortasında olanlar play-off oynuyordu. Herkes bu sene önemli grup kurdu. Bu ligin birinci gerçeği gayret, bunu unutmamamız gerekiyor. Çaba eden ve alanda epey fazla isteyen grup o gün büyük oranda sonuç alıyor. Herkes herkesi yenebildiği için üstteki makas fazlaca fazla açılmıyor. İstikrarlar değişebiliyor. Samsunspor lige epey yeterli başlamadı lakin şu anda baktığınız vakit Eyüpsyor ile tepeyi paylaşıyor. Allah müsaade verirse biz de bu düzeyde olabiliriz, olmayacak şey değil. Bu çalışmayla, inanmayla geçen bir şey. Bunu sağlamak için buradayız.”
Taşkın, puan gayesi söylemenin gerçek olmadığını lisana getirerek, “Ama her maçta hanemde puan görmek istiyorum. İç saha dış saha fark etmez. Şayet tepe gayreti vereceksek, bilhassa play-off’un içerisinde sağlam konum alacaksak hanemizde her hafta puan olmak zorunda.” değerlendirmesinde bulundu.
 
Üst