Tegel Hapishanesi önünde araç yangınları: Aktivistler itiraf mektubu yayınladı

Beykozlu

New member
Son günlerde Tegel ıslah tesisinin yakınındaki araçlara yönelik iki kundaklama saldırısının ardından, bir grup saldırıların sorumluluğunu üstlendi. Indymedia platformunda, mektubun yazarları memurlara “tam evlerinde” daha fazla saldırı tehdidinde bulundu.

Mektupta, “Berlin-Tegel ıslah tesisindeki araçlara yönelik son kundaklama saldırılarının sorumluluğunu üstleniyoruz!” ifadesi yer alıyor. Ve şöyle devam ediyor: “Bu sadece bir başlangıç. Yetkililer taleplerimizi ciddiye alana kadar memurların araçlarını hedef almaya devam edeceğiz. Hiçbir şey değişmezse, bir sonraki adımı atıp memurlara doğrudan evlerinde saldıracağız.” Berliner Zeitung'un Pazar akşamı sorduğunda, polis mektubun gerçek olup olmadığını doğrulayamadı.

Tegel Hapishanesi yakınındaki yangınlara ilişkin itiraf mektubu: Grup şeffaflık talep ediyor


Grup, şeffaflık, sorumluluk duygusu ve Berlin hapishanelerindeki suistimallerin tam olarak araştırılmasını talep ediyor. Polis ayrıca mektubun yazarlarının ciddi bir tehdit oluşturup oluşturmadığını da doğrulamadı.

Grup, Cuma gecesi Tegel S-Bahn istasyonunun yakınındaki bir otoparkta bir arabayı ateşe verdiklerini iddia ediyor. Bu süreçte dört araç daha hasar gördü. Grup ayrıca Cumartesi gecesi Tegel'deki Seidelstrasse'deki halka açık bir otoparkta yangını çıkardıklarını iddia ediyor. Bir arabaya ek olarak, bir minibüs ve bir römork da hasar gördü.

Nisan ayında Plötzensee hapishanesinin yakınında üç araba ve Moabit hapishanesinin yakınında iki araba yandı. Haziran ayında Spandau bölgesindeki açık hapishanenin otoparkında yedi araba ve iki motosiklet yandı.


Günaydın Berlin
Haber Bülteni

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postanıza bir onay mesajı gönderilecektir.
 
Üst