“Transfer çalışmalarının yüzde 80’ini tamamladık”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig’in yeni ekiplerinden Pendikspor, hazırlıklarını Bolu kampında yaptığı idmanla sürdürdü.
Kurban Bayramı ötürüsıyla verilen orta daha sonrası Abant’ta hazırlıklarına devam eden İstanbul takımı, teknik yönetici Osman Özköylü idaresinde çalıştı.
Isınma hareketleri ve kuvvet çalışmasıyla başlayan egzersiz, futbolcuların teknik ve taktik yüklü çalışmasıyla devam etti.
Yaklaşık 1,5 saat süren idman, yarı alanda çift kale maçla tamamlandı.
Özköylü: “Süreci en âlâ biçimde kullanmaya çalışacağız”
Teknik yönetici Osman Özköylü, gazetecilere, yenilenen takımlarıyla ağır tempo ortasında çalıştıklarını anlattı.
Kurban Bayramı içinden daha sonra bir daha toplandıklarını aktaran Özköylü, “Artık ligin başlangıcı için müddet azalmaya başladı. Bu süreçten daha sonra hem fizikî birebir vakitte taktiksel idmanlarımız devam edecek. Onun yanında hazırlık maçlarımız olacak. Süreci en düzgün biçimde kullanmaya çalışacağız.” dedi.
Özköylü, ligde yeni olduklarını anımsatarak, “Yapmış olduğumuz transferlerle birlikte bu ligde kalıcı olacak, isminden kelam ettiren, oynadığı futbolla, aldığı sonuçlarla her insanın keyifle izlediği bir Pendikspor oluşturmaya çalışıyoruz. Bununla alakalı önümüzdeki süreci en güzel biçimde kıymetlendirmek temennimiz. Ligin içerisinde Pendikspor’a yakışan en âlâ sonuçları almaya çalışacağız.” sözlerini kullandı.
“Transfer çalışmalarının yüzde 80’ini tamamladık”
Yeni gelen oyuncuların kalite ve deneyimlerinin fazlaca kıymetli olduğunu lisana getiren Özköylü, “Geçen sene şampiyon olan takımdan kalan oyuncularımızın da kalitesiyle ortaya fazlaca hoş bir kadro çıkaracağız. Transfer konusunda da mevki olarak söyleyemem lakin yüzde 80’ini tamamladık. Şu anda düşündüğümüz 2 bölge var. Bu bölgelerle alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Çok sabırsız davranmak istemiyoruz. aslına bakarsanız şu anda elimizde bizi istediğimiz sonuçlara ulaştıracak bir takımımız var.” diye konuştu.
Özköylü, ligde başarılı olmak istediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:
“İlk 5-6 haftalık süreçte mümkün olduğu kadar âlâ sonuçlar alıp, kazanarak lige giriş yapmak istiyoruz. Bunu yapmak alışılmış ki kolay olmayacak. Karşımızda kıymetli rakipler olacak. Biz de kendi ismimize bu çalışmalarımızı, planlamalarımızı yapacak, stratejilerimizi belirleyeceğiz. En kıymetli maksadımız, Pendikspor’u bu düzeyde kalıcı yapmak. Birinci 6 ortasında yer alan bir kadro olmaya çalışacağız.”
 
Üst