Y. Samsunspor’un maksadı şampiyonluk

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Yılport Samsunspor’un grup kaptanı Yasin Öztekin, maksatlarının şampiyonluk olduğunu söylemiş oldu.
Son 4 haftada 10 puan toplayarak ekip olarak çıkış yakaladıklarına dikkati çeken Yasin, “Alınan galibiyetlerle grup ortasında havamız düzgün, öz inancımız yerine geldi. Natürel ki rehavete kapılmaya gerek yok, sonuçta lig uzun bir maraton.” dedi.

Ligin birinci devresinin bitimine 4 hafta kaldığını, bu hafta başkan Ankaragücü ile karşılaşacaklarını belirten Yasin, “Bu maçlara uygun hazırlanıp, uygun konsantre olup, şayet maksada ulaşmak istiyorsak her hafta yüzde 100’ümüzü verip 3 puanları toplamamız lazım. İnşallah galibiyetlerimize Ankaragücü ile devam edeceğiz.” sözünü kullandı.

Golcü oyuncu, Samsun’a şampiyonluk gayesiyle geldiğini lisana getirerek, “Samsunspor’un gayesi her vakit şampiyonluktur. Geçen yıl epeyce inandık epeyce istedik lakin maalesef başaramadık. Bu yıl biraz geriden geliyoruz. Yanılgılarımız oluyor, berbat oynadığımız periyotlar oluyor, sonuçta lig uzun maraton. Her hafta düzgün uğraş edip puanları toplayarak geriden gelip şampiyon olmak istiyoruz.” diye konuştu.

Futbolun taraftarsız olmadığını vurgulayan Yasin Öztekin, şunları kaydetti:

“Takım kaptanı olarak taraftarları tribünleri doldurmaya davet ediyorum. Gelsinler, bize dayanak olsunlar. Ben Samsun’a geldiğim birinci günden itibaren kişisel olarak alanda en güzelini yapmaya çalıştım. kimi vakit epey âlâ oynuyorsun, kimi vakit performansın âlâ olmuyor. İnişli çıkışlı periyotlar her futbolcuda oluyor. Benim de bu biçimde dönemlerim oldu lakin ne olursa olsun, taraftarlarımız bize inanmayı ve güvenmeyi asla bırakmasın. Yeterli bir hava yakaladık. Bizi bilhassa Ankaragücü maçında 90 dakika desteklesinler, biz de onların takviyesi ile 3 puanı alalım.”

Öte yandan Samsunspor, hafta sonu alanında karşılaşacağı Ankaragücü maçının hazırlıklarını Nuri Asan Tesisleri’nde sürdürdü. Teknik yönetici Fuat Çapa idaresinde futbolcular, ısınma koşusu ve pas çalışması yaptı. Yaklaşık 1,5 saat süren idman, çift kale maçla bitmiş oldu.

Antrenmana sakatlıkları bulunan Recep Burak Yılmaz, Alen Melunovic, Ismael Diomande, Kovin Boli ve Hasan Kılıç katılmadı, yavaşça sakatlığı bulunan Moryke Fofana ile Vukan Savicevic ise kadrodan başka koştu.