Yılmaz Vural: “FIFA’da 35 tane belgemiz var”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig takımlarından Yeni Malatyaspor’un teknik yöneticisi Yılmaz Vural, ligde kalma gayreti verdiklerini fakat yeni bir 3 puan silme cezasından korktuğunu söylemiş oldu.
Yeni Malatyaspor, ligin 23. haftasında 4 Şubat’ta deplasmanda karşılaşacağı Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarına Nurettin Soykan Tesisleri’nde başladı.
“İki kadronun da puana gereksinimi var”
Vural, idman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, 40 dakika 10 kişi oynayan grubunun Eyüpspor karşısında aldığı galibiyetin memnunluğunu yaşadıklarını belirtti.
Bu hafta ligin bir öbür kuvvetli takımı olan Çaykur Rizespor’a karşı oynayacaklarını lisana getiren Vural, “Şimdi 17. sıradayız ve 16 puanımız var. Önümüzdeki hafta Altay, Adanaspor ile oynuyor. İki ekibin da puana muhtaçlığı var. Erzurum, Tuzla ile oynuyor. Düşme potasındaki gruplar, bunların da puana muhtaçlığı var. Biz kazanırsak 19 puan ile potanın dışına çıkacağımız bir maç oynayacağız.” dedi.
Vural, hayli önemli hazırlandıkları çabayı kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını söz etti.
“FIFA’da 35 tane belgemiz var”
Türkiye’de birkaç takım haricinde kadroların ekonomik manada problem yaşadığına işaret eden Vural, şöyleki konuştu:
“İki devir transfer yasağı geldi bize bir belgeden. En korktuğum şey bir 3 puan daha bizden silinmesi. Federasyondan rica ediyorum, bizlerin ne kabahati var. Aldığımız puana karşın kümeye düşen bir kadronun hocası olmak istemem. Bu mevzuatı değiştirin lütfen. Federasyonla konuştum. FIFA’da 35 tane evrakımız var, bunlar pahalandırılacak. Her ödenmeyen evrak için puan silseler bizden puan alacaklı olurlar. Verecek o kadar puanımız yok.”
 
Üst