Yılport Samsunspor yeni döneme hazırlanıyor

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig gruplarından Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Bayram Bektaş, Kayseri Erciyes Yüksek irtifa Kamp Merkezi’nde 1. etap kamp çalışmasını verimli geçirdiklerini belirtti.
Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan yazılı açıklamada, teknik yönetici Bektaş’ın 1. etap kamp çalışması değerlendirmesine yer verildi.
Kayseri’de tüm futbolcuların ahenk ortasında çalıştığını aktaran Bektaş, “Oyuncularımızın tüm idmanlarımıza hoş yanıt verdiği bir kamp periyodu oldu. Düzgün bir düzeye çıktık. Bolu kampı öncesi istediğimiz süreci geçirip oraya dönmemiz gerekiyordu. Bunu da başardığımızı düşünüyoruz. Çocuklar da memnun, sevinçli ve verimli bir kamp periyodu geçirdi. Burada da bir aile ortamı gördüm ve yaşadım. Bu da beni memnun etti. İnşallah Bolu’daki kampını da bu biçimde geçirip lige en güzel biçimde başlarız.” sözlerini kullandı.
Bektaş, Kayseri’de yalnızca bir hazırlık maçı oynadıklarına dikkati çekerek, şu biçimde devam etti:
“Gençlerbirliği ile oynadığımız hazırlık maçı skordan çok oyunculara biraz daha maç temposunu kazandırmak ve birtakım mevkilerde görmek istediğimiz oyuncularımız içindi. O açıdan bizim için değerliydi. ötürüsıyla skordan fazla alanda oynamak istediğimiz oyunu oyuncularımıza yavaş yavaş empoze etmeye başladık. Bu açıdan hoş bir maç oldu.”
Spor Toto 1. Lig fiksçeşidini de pahalandıran Bektaş, şunları kaydetti:
“Fikstür tahminen kağıt üzerinde sizi memnun edebilir, üzebilir ya da zordur, kolaydır lakin benim için güç, kolay yok. Yalnızca sizin ne kadar hazır olduğunuza bağlı. Kadro bütünlüğünüzü bağlayıp bağlamadığınıza bağlı. Kuvvet, kondisyon, dayanıklılık olarak her hususta bu kampların randımanlarını alıp, oynamak istediğiniz oyun, sistem, taktik üzere her şeyi alana yansıttığınız vakit kolay yahut güç maç yok.”
Öte yandan, Samsunspor’da ekip kaptanlıklarına Osman Çelik, Moryke Fofana ve Yusuf Abdioğlu getirildi.
 
Üst