Yüzlerce taraftar sahte biletlere kandı

Beykozlu

New member
Çek Cumhuriyeti'ndeki Buz Hokeyi Dünya Kupası'nda pek çok taraftar sahte veya defalarca satılan biletlere kandı. Çek polisi X platformunda (eski adıyla Twitter) turnuvanın ilk dört gününde bu tür yaklaşık 300 vakanın kaydedildiğini söyledi. Toplam hasar yaklaşık 690.000 kron civarında, yani yaklaşık 27.800 Euro'ya denk geliyor.

Dolandırıcılık mağdurları genellikle stadyum girişindeki turnikenin biletindeki QR kodu kabul etmemesi ve hata mesajı çıkması durumunda dolandırıcılığı fark ediyor. Şikayet kontuarında, etkilenenlere polise rapor verebilecekleri bir onay verilecek.

Ostrava ve Prag'daki her iki mekanda da emniyet görevlileri, diğerlerinin yanı sıra siber suç uzmanlarıyla birlikte sahada bulunuyor. Yasa dışı olarak yeniden satılan veya sahte biletler genellikle internetteki seri ilanlardan ve yeniden satış platformlarından, genellikle şişirilmiş fiyatlarla satın alınıyordu.

Almanya, Buz Hokeyi Dünya Kupası'nda Letonya ile karşılaşıyor


Alman milli takımı, Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası dördüncü grup maçında Çarşamba günü (16:20) Letonya ile karşılaşacak. Milli teknik direktör Harold Kreis'in seçimi, Çek Cumhuriyeti'nin Ostrava kentinde ABD ve İsveç'e karşı alınan iki net yenilginin ardından Dünya Kupası üçüncülüğü nedeniyle baskı altında. Yenilgi, çeyrek final mücadelesinde acı bir yenilgi olacaktır. Ancak bir galibiyetle dünya şampiyonu yardımcısı, en iyi sekiz takım arasına girme yolunda büyük bir adım atabilir.

Alman takımı NHL profesyoneli Nico Sturm'un geri dönüşünü umuyor. 29 yaşındaki San Jose Sharks oyuncusu geçtiğimiz günlerde sakatlığı nedeniyle iki maç kaçırmak zorunda kalmıştı.


Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.
 
Üst