“Yukarıları zorlayacak bir kadro çıkarmaya çalışacağız”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Beypiliç Boluspor’un yeni kulüp idaresi, yeni dönem için kuvvetli bir takım oluşturmayı amaçlıyor.
Yapılan genel şurada Savaş Abak başkanlığında oluşturulan yeni idare, çalışmalarına vakit kaybetmeden başladı.
Yönetim, birinci vakit içinderda mukavelesi biten ya da bitmek üzere olan futbolcularla bir ortaya geldi. Görüşmelerin akabinde mevcut takımdan 5 futbolcuyla yola devam etme sonucu verilirken, yeni transferler için de birtakım futbolcularla bağlantıya geçildi.
Transfer edilmesi düşünülen oyunculara teklif göndererek görüşmeler yapan Boluspor’da, evvel birinci 11’in oluşturulması, sonrasındasında ise A grubun tamamlanması için tüm konumlara futbolcu alınması planlanıyor.
Karakış: “Dengeli bir ekip yaparak gayemize ulaşacağız”
Boluspor Kulübü Lider Yardımcısı Samet Karakış, AA muhabirine, yeni döneme Sait Karafırtınalar’ın teknik yöneticiliğinde bir ekiple başlayacaklarını söylemiş oldu.
Kadrolarının kısıtlı olduğunu belirten Karakış, “Elimizde kalan ve altyapıdaki futbolcu sayımız belirli. Yaklaşık 5 oyuncumuzla devam edeceğiz üzere gözüküyor. Takımımızı tamamlayacağız. Görüştüğümüz arkadaşlar var. Bütçemize bakılırsa istikrarlı bir grup yaparak inşallah gayemize ulaşacağız.” dedi.
Hem yerli tıpkı vakitte yabancı futbolcularla görüşme halinde olduklarını lisana getiren Karakış, “Şu anda piyasa biraz yüksek. Bu istikrarın oturmasına çalışıyoruz. şimdi her bölgeye adam alınacak. Bizim birinci gayemiz ortalarda bir kadro yapmak. Kesinlikle üstleri zorlayacak bir grup çıkarmaya çalışacağız. Koşan bir kadro yapmaya çalışacağız.” diye konuştu.
Karakış, Boluspor sevdalılarının takviyesini beklediklerini aktararak, “Geçmiş periyottaki idarelerle geçmiş liderlerimizle ve taraftar gruplarımızla şu anda uygun bir hava var. Biz bunu devam ettireceğiz. Aşikâr bir borcumuz var. Yeni bir grup kuracağız. Sayılar sahiden epey makus şu an.” sözlerini kullandı.
Semercioğlu: “Boluspor’un sokağa atacak bir kuruş parası yok”
Kulübün transfer komitesi üyesi Kaan Semercioğlu, transfer fiyatlarının yüksekliğinden bahsetti.
Ligdeki kimi grupların futbolculara istenen paraları verebilecek durumda olmadığına işaret eden Semercioğlu, bunun hayalcilik olacağını, taahhüt edilen fiyatların ödenemeyeceğini ileri sürdü.
Semercioğlu, savaş niçiniyle liglere orta verilen Ukrayna’dan oyuncu transferinin alternatif üzere göründüğünü lakin bunun mantıklı olmadığını lisana getirerek, “Boluspor’un sokağa atacak bir kuruş parası yok. O niçinle bizim önceliğimiz mümkünse oynamış oyuncu almak. Ukrayna liginden oyuncular geliyor ancak geçen dönemin ikinci yarısında hiç oynamamış. Tamam epey âlâ oyuncu ancak bu bir risk. Bizim bu riski alacak durumumuz yok. fiyatları makul olduğu surece ligimizde oynamış yabancılar birinci tercihimiz.” değerlendirmesinde bulundu.
Transfer komitesi üyeleri Naci Tolga Türkar ile Mahmut Çimender de mücadeleci ve her vakit kazanmayı arzulayan bir grup kuracaklarını kaydetti.
 
Üst